İçişleri Bakanlığından yeni alımlar bildirildi işçi alınacak

İçişleri Bakanlığından yeni alımlar bildirildi işçi alınacak
İçişleri Bakanlığından yeni alımlar bildirildi işçi alınacak

İçişleri Bakanlığı, il planlama uzman yardımcısı pozisyonu için 75 memur alacak. Adayların Türk vatandaşı olması, 657 sayılı Kanun'a uygun, ilgili alandan mezun, 35 yaş altı ve 2022 veya 2023 KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular 29 Ocak-2 Şubat arasında e-Devlet üzerinden yapılabilir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN YENİ ALIMLAR BİLDİRİLDİ İŞÇİ ALINACAK

Başvurularda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartlara uygunluk, İlgili eğitim dallarından mezun olmak, YÖK tarafından denkliği onaylanmış yurt içi veya dışı kurumlardan diploma sahibi olmak.

Sözlü sınav tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak, 2022 veya 2023 KPSS de belirlenen puan türünde minimum 70 puan almak, İlan edilen kadro sayısının dört katı kadar aday içinde yer almak. Başvurular, 29 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden yapılacak.

Adayların "İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru" bölümünden e-Devlet aracılığıyla başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bu alım, kamu sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunuyor.

Başvuru Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/icisleri75-detaylar-icin-tikla.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.