Kamu Hastanesi'nde Hekim İstifaları Acil Servisi Boş Bıraktı!

Kamu Hastanesi'nde Hekim İstifaları Acil Servisi Boş Bıraktı!
Devlet hastanesinde görev almakta olan 17 pratisyen hekimin istifası sonucu acil serviste kriz yaşandı.

Tokat Erbaa Devlet Hastanesi'nde görev yapan 17 pratisyen hekim, çalışma koşullarına tepki olarak toplu halde istifa etti.

Bu istifalar sonucunda hastanenin acil servis bölümü doktorsuz kaldı ve hastalar mağdur durumda.

Hastalar çevre illere yönlendiriliyor!

hastalar-cevre-illere-yonlendiriliyor.jpg

Burada hizmet almakta olan hastaların çoğunluğunun çevre ilçelerden geldiği bu hastanede, acil serviste sadece bir doktor bulunduğu belirtildi. Şuan da sadece çok acil vakalarla ilgileniliyor. Diğer hastalar ise çevre ilçelere yönlendiriliyor.

Tokat Erbaa ilçesinin yaklaşık 100 bin nüfusa sahip olması ve tek hastanesinin bu durumda olması, hastaları büyük bir sıkıntıya sokuyor. En yakın hastane ise 45 km uzaklıkta bulunuyor.

Hasta yakınları, bu duruma tepki göstererek en kısa sürede yeni doktor atamalarının yapılması gerektiğini vurguluyor. Hastalar ve yakınları bu istifalardan dolayı isyanda!

Hasta yakınlarının verdiği ifadelere göre; "Acil servise sıra almaya gittim, ancak doktor olmadığı için başka ilçelere gitmemiz gerektiğini söylediler. En yakın ilçe yarım saat uzaklıkta. Burası acil, 100 bin nüfuslu bir yerde nasıl acil doktoru olmaz? 17 pratisyen hekimin başhekimin baskıları yüzünden gittiği iddia ediliyor. 100 bin nüfuslu bir yerin acil servisinde muayene olmaması skandal."