KPSS Tercih Sonuçları ve SGK 1392 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS Tercih Sonuçları ve SGK 1392 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
KPSS tercih sonuçları ve SGK personel alımı sonuçlarının açıklanma tarihi merak konusu. İşte haberin tüm ayrıntıları…

KPSS Tercih Sonuçları ve SGK Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, diye büyük bir merak oluşmuş durumda.

Sosyal Güvenlik Kurumu, toplamda 1392 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu alım kapsamında 1231 büro personeli, 130 destek personeli, 27 koruma güvenlik görevlisi ve 4 teknisyen görevlisi istihdam edilecek.

Başvurular, 5 Ekim İla 11 Ekim 2023 tarihleri arasında kabul ediliyor. Ancak, başvuru sonuçları ve SGK personel alımı sonuçları bekleniyor.

KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

kpss-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak.webp

KPSS-2023/6 tercihleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilmektedir.

Adaylar tercihlerini, 5 Ekim ile 11 Ekim 2023 tarihleri arasında yapabilmektedir. Tercih işlemleri, 11 Ekim 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Tercih işlemleri, ÖSYM'nin resmi web sitesi olan aisosymgovtr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak gerçekleştirilmektedir.

SGK Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

sgk-personel-alimi-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak.webp

SGK personel alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz netlik kazanmamıştır. Sonuçların, başvuruların tamamlanmasının ardından ÖSYM tarafından yakın bir tarihte ilan edilmesi beklenmektedir.

Bu konuda resmi açıklamalar yapıldıkça, gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Başvurularını tamamlayan adaylar sonuçları merakla beklerken, KPSS tercihlerinin ve SGK personel alımı sonuçlarının açıklanmasını dört gözle beklemektedirler.