Maden ve Petrol İşleri kaç kişi işe alacak, son başvuru ne zaman?

Maden ve Petrol İşleri kaç kişi işe alacak, son başvuru ne zaman?
Bu özel fırsattan faydalanmak isteyen adayların, dört yıllık eğitim veren üniversite fakülteleri veya yüksekokullardan mezun olmaları, birim amirlerinin onayını almış olmaları gerekmektedir.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, 16 Ekim 2023 tarihli 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi'ne istinaden, 2024 yılında yerbilimleri, madencilik, maden hukuku, maden işletmeciliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği alanlarında işe alım yapacak. Aynı şekilde sürdürülebilir madencilik gibi alanlarda lisansüstü eğitim alacak bir aday için özel kontenjan ayrıldığını açıkladı.

Maden ve Petrol İşleri kaç kişi işe alacak, son başvuru ne zaman?

Bu özel fırsattan faydalanmak isteyen adayların, dört yıllık eğitim veren üniversite fakülteleri veya yüksekokullardan mezun olmaları, birim amirlerinin onayını almış olmaları gerekmektedir. Daha önce benzer bir eğitim almamış olmaları, son üç yılda herhangi bir disiplin cezası almamış olmaları ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamaları gerekmektedir.

Ayrıca, kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak ve İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde yeterli yabancı dil bilgisine sahip olmak şartları da aranmaktadır. Adaylar, başvurularını 30 Haziran 2024 tarihine kadar e-Devlet üzerinden "Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" veya "Kariyer Kapısı" internet sitesi üzerinden yapabilirler.

Aday seçimi, başvuru sayısına ve kurumsal ihtiyaçlara bağlı olarak sınav veya seçme usulü ile yapılacak olup, mülakat tarihleri Kariyer Kapısı Platformu üzerinden duyurulacaktır. Seçilen adaylar, mesleki bilgi ve genel kültür seviyeleri, temsil yetenekleri, özgüven ve ikna kabiliyetleri, ilgili alandaki uzmanlık düzeyleri ve kamu diplomasisi bilgileri göz önünde bulundurularak değerlendirileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.