Memur maaşları ne kadar oldu? En düşük memur maaşı belli oldu mu?

Memur maaşları ne kadar oldu? En düşük memur maaşı belli oldu mu?
Zam oranlarının açıklanmasıyla beraber yeni memur maaşlarının ne kadar olacağı merak konusu haline geldi. Memur maaşları belli oldu mu? İşte detaylar...

Geçtiğimiz günlerde memur ve memur emeklileri için yapılacak olan maaş artışı miktarı belirlenmişti. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından belirlenen zamlar açıklandı. Zamların açıklanmasıyla beraber yeni memur maaşlarının ne kadar olacağı merak konusu haline geldi.

Memur ve memur emeklileri için 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak olan maaş zammı oranları belli oldu. Bunun üzerine pek çok memur yeni maaşlarının ne kadar olacağını merak eder hale geldi. 2023 yeni memur maaşları ne kadar? En düşük memur maaşı belli oldu mu? Konu hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Alınan karara göre memura zam ne kadar yapılacak?

Zam oranlarıyla ilgili olarak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu 26 Ağustos'ta bir araya geldi ve konu hakkında kurul beş kez toplantı yaptı. Toplantıların sonucunda memurlara yapılacak yeni zam oranları kabul edildi.

2024'ün ilk altı ayında %15 olarak uygulanacak zamlar ikinci altı ayında %10 olacak. 2025'in ilk altı ayında ise %6, ikinci altı ayında %5 zam yapılması hedefleniyor. Ayrıca maaş zamlarına enflasyon farkları da eklenecek.

Yeni memur maaşları zamlarla beraber ne kadar olacak?

Kararlaştırılan zam oranlarıyla beraber memurların Ocak 2024 maaşlarının ne kadar olacağı bir merak konusu haline geldi.

Ocak 2024 için tahmin edilen memur maaşlarına göre 1/4 derece öğretmenin 30.652 TL, 8/1 derece polis memurunun 33.954 TL, 1/4 derece uzman doktorun 42.736 TL ve 1/4 derece mühendisin 38.090 TL maaş alacağı düşünülüyor. Farklı meslek grupları için farklı maaş miktarları mevcut ve maaşların tam olarak ne kadar olacağı henüz kesinleşmedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.