Savunma Sanayii Başkanlığı personel yeni alımlarını başlattı

Savunma Sanayii Başkanlığı personel yeni alımlarını başlattı
Savunma Sanayii Başkanlığı alımlar, 16 Ekim 2023'te yayımlanan 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak yapılacak.

Savunma Sanayii Başkanlığı, 2024 yılında yurt dışı görevler için personel alımını duyurdu. Alımlar, 16 Ekim 2023'te yayımlanan 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak yapılacak.

Savunma Sanayii Başkanlığı personel yeni alımlarını başlattı

Adaylardan, ilgili üniversite diploması, en az üç yıllık mesleki tecrübe, birim amirinden olumlu görüş, son üç yılda herhangi bir disiplin cezası almamış olma, askerlik durumunun uygun olması, 40 yaş altı olma, daha önceden aynı eğitimi almamış olma, gerekli dil seviyesine sahip olma ve sağlıklı olma gibi genel şartlar aranmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar arasında bilgi formu, dil belgesi, diploma, kabul belgesi ve üniversitenin tanındığını gösterir belge yer alır.

Adaylar, başvurularını 6 Şubat - 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklar ve sadece bir programa başvurabileceklerdir. Üniversite kabul belgeleri, dünya sıralamasında ilk 200 içindeki üniversitelerden alınmalıdır. Seçim süreci, sınav veya değerlendirme ile gerçekleşecek ve Kariyer Kapısı Platformu aracılığıyla ilan edilecektir. Başarılı olmak için en az 70 puan gereklidir ve dış burs imkanlarına öncelik verilecektir. Seçilen adaylar için gerekli garanti senetleri alınacak ve şartları sonradan karşılamayanların işlemleri iptal edilecektir.

06.02.2024
17.05.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.