SONDAKİKA HABERLERİ! Bakan Duyurdu ÖSYM İle 1500 memur alınacak!

SONDAKİKA HABERLERİ! Bakan Duyurdu ÖSYM İle 1500 memur alınacak!
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, enflasyonla mücadelede yeni bir adım atılacağını duyurdu.

ÖSYM aracılığıyla bin 500 memur alımının gerçekleşeceğini açıklayan Bolat, bu memurların piyasada denetim görevi üstleneceğini belirtti. İşte en sıcak gelişmeye dair önemli ayrıntılar…

Amaç Enflasyonla Topyekün Mücadele

Bakan Bolat, enflasyonla mücadelenin çok önemli bir konu olduğunu vurguladı. Merkez Bankası'nın para politikasının birinci görevinin enflasyonla mücadele olduğunu belirtti.

1.500 Memur Alımı Yapılıyor

Bakan Bolat, yakın bir tarihte ÖSYM aracılığıyla 1.500 memur alımı yapılacağını açıkladı. Bu memurların piyasada denetim görevini üstleneceğini belirtti. Bu adımın, piyasadaki fiyat istikrarını sağlama amacını taşıdığını ifade etti.

Emlak Piyasasında Denetimler Başladı

Emlak piyasasında manipülatif fiyat oluşumlarına yol açan satılık konut ilanlarına yönelik inceleme ve denetimlere başlandığını belirten Bakan Bolat, ilan fiyatlarında önemli yüzdesel artışa gidilerek piyasanın dengesini bozan fahiş fiyat artışlarına karşı caydırıcı önlemler alındığını söyledi.

Otomotiv Sektörü İçin Alınan Tedbirler

Bakan Bolat, otomotiv sektöründe stokçuluğa ve fahiş fiyat artışlarına karşı alınan tedbirlerin otomotiv piyasasında olumlu etkiler yarattığını belirtti. Stokçuluğun önüne geçildi ve araç bulunurluğu arttı.

255 Milyar Dolarlık İhracat Hedefi

Bakan Bolat, dünya ticaretinin küçülmesine rağmen Türkiye'nin 255 milyar dolarlık ihracat hedefini başaracaklarına inandığını ifade etti.

Çalışmalar Titizlikle Sürdürülüyor

Bakan Bolat, gayrimenkul sektöründe de manipülatif fiyat artışlarına karşı çalışmaların titizlikle sürdüğünü belirtti. İlan platformlarında yer alan aldatıcı ve gerçek dışı ilanları engellemek amacıyla önemli düzenlemeler yapıldığını ifade etti.

İdari Yaptırımlar Devam Edecek

Tüketici mağduriyetine neden olan haksız uygulamalara karşı denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirten Bakan Bolat, düzenlemelere uygun hareket etmeyen kişi ve işletmelere idari yaptırımların uygulanmaya devam edeceğini söyledi.

Çimento Sektöründe İnceleme

Bakan Bolat, çimento ve diğer sektörlere ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bu sektörlerde de olası haksız uygulamalara karşı gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.