Ticaret Bakanlığı duyurdu yeni kamu personelleri alımı olacak

Ticaret Bakanlığı duyurdu yeni kamu personelleri alımı olacak
Programa katılmak isteyen adayların, ilgili meslek dallarında yüksek öğrenimlerini başarıyla tamamlamış olmaları, belirli bir çalışma deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.

Ticaret Bakanlığı'nın 2024 yılında yürürlüğe koyduğu, 16 Ekim 2023 tarih ve 7713 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile onaylanan, yurt dışında eğitim görecek yetenekli elemanları seçme programı kapsamında, belirlenen yüksek lisans programları için toplamda on özel kontenjan ayrılmıştır.

Ticaret Bakanlığı duyurdu yeni kamu personelleri alımı olacak

Programa katılmak isteyen adayların, ilgili meslek dallarında yüksek öğrenimlerini başarıyla tamamlamış olmaları, belirli bir çalışma deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Herhangi bir disiplin cezası almamış olmaları, askerlikle ilişkilerinin bulunmaması ve belirlenen yaş sınırı içinde olmaları gerekmektedir.

Adayların, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinde yeterli yabancı dil yeterliliğine sahip olmaları ve daha önce aynı düzeyde bir eğitim almamış olmaları beklenmektedir. Başvuru sürecinde adaylardan, kabul mektubu, YÖK denklik belgesi, yabancı dil belgesi ve bir kompozisyonun yanı sıra doldurulmuş bir bilgi formu sunmaları istenmektedir.

Seçilecek adayların tercih edecekleri üniversiteler, dünya genelindeki sıralamalarda ilk 200 içerisinde yer almalıdır. Başvuruların tamamı dijital platform üzerinden, e-Devlet aracılığıyla alınacak, seçim süreci ise Bakanlık tarafından organize edilecek bir mülakat ile sonlandırılacaktır. Bu süreç, adil ve şeffaf bir değerlendirme ilkesine dayanarak, Ticaret Bakanlığı'nın uluslararası arenada temsil edilmesini sağlayacak nitelikteki bireylerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.