TMO Kamuya yeni işçiler alacağını bildirdi

TMO Kamuya yeni işçiler alacağını bildirdi
Sınav, Ankara'da yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşama halinde gerçekleşecek.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Teftiş Kurulu bünyesine 7 yeni Müfettiş Yardımcısı katılacak. Adaylar, 657 sayılı Kanun gerekliliklerine uygun olmalı, ilgili alanlardan mezun, 2022 veya 2023 KPSS P-3 puanı 70 ve üzeri olmalı ve 35 yaş sınırını aşmamış olmalıdır.

TMO Kamuya yeni işçiler alacağını bildirdi

TMO'nun duyurusuna göre, başvurular 1-12 Şubat 2024 arası e-Devlet üzerinden yapılacak. Başvuru sırasında adayların yabancı dil tercihi ve gerekli belgeleri elektronik olarak sunmaları gerekecek. Yanıltıcı bilgi veya belge sunulması durumunda sonuçlar iptal edilecek.

Sınav, Ankara'da yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşama halinde gerçekleşecek. Yazılı sınav 20 Nisan 2024'te yapılacak ve sınav yeri ve zamanı TMO'nun web sitesinden duyurulacak.

Sınav, hukuk, iktisat, maliye, muhasebe, tarımsal konular ve seçilen yabancı dil üzerine olacak. Yazılı sınavı geçen adaylar sözlü sınava davet edilecek. Başarılı adaylar, sınav sonuçlarının TMO web sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden ilan edilmesiyle belirlenecek. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgi TMO'nun internet sitesinden veya Teftiş Kurulu Başkanlığından edinilebilir.

01.02.2024

12.02.2024

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.