TTK 2 Bin İşçi Alımı İçin Kura Tarihleri Belli Oldu! İşte Kura Sonuçlarına Dair Herşey!

TTK 2 Bin İşçi Alımı İçin Kura Tarihleri Belli Oldu! İşte Kura Sonuçlarına Dair Herşey!
TTK İşçi Alımı ve Kura Çekimi Detaylarına dair merakla beklenen o tarih geldi çattı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan 2 bin işçi alımı için heyecan dorukta. Alımlar Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde yapılacak.

Başvurular Eylül ayında tamamlanmıştı ve şimdi gözler kura çekimi tarihlerine çevrildi.

İşte TTK işçi alımı kura çekimi hakkında diğer ayrıntılar…

Başvurular ve Kura Çekimi

TTK 2 bin işçi alımı başvuruları, 25-29 Eylül tarihleri arasında alınmıştı. Şimdi ise alım süreci kura çekimi ile devam edecek.

Kura çekimi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın katılımıyla gerçekleşecek.

Kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar işe girmeye hak kazanmış olmayacaklar. Adayların sağlık muayenesi ve arşiv araştırması gibi süreçleri de başarıyla tamamlamaları gerekecek.

İl İl Kura Tarihleri

il-il-kura-tarihleri.webp

Zonguldak ilinde 1,500 işçi için kura çekimi 13 Ekim Cuma günü saat 14.00'te başlayacak. Bu çekim Zonguldak Site Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı resmi YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak.

Bartın ilinde 400 işçi alımı için kura çekimi 20 Ekim 2023 tarihinde saat 14.00'te Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonunda noter gözetiminde yapılacak.

Karabük ilinde 100 işçi alımı için kura çekimi 20 Ekim 2023 tarihinde saat 16.00'da Karabük Yenişehir Merkez Spor Salonunda Karabük 4. Noteri tarafından gerçekleştirilecek.

Adayların hangi ilde ve saat kaçta kura çekimine katılacakları hakkında bilgilere iş kurumlarından ulaşabilecekleri belirtiliyor.

Bu kura çekimi sonucunda asıl adaylar işe alındıktan sonra, sağlık muayenesi ve arşiv araştırması süreçleri tamamlanmış olacak. Ayrıca, işe girmeye hak kazanamayan adaylar için yedek adaylar listesi de devreye girecek.