Türkiye Adalet Akademisi Sözleşmeli personel alınacak

Türkiye Adalet Akademisi Sözleşmeli personel alınacak
Türkiye Adalet Akademisi Sözleşmeli personel alınacak

Türkiye Adalet Akademisi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine dayanarak, 10 destek personeli pozisyonu için sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Adayların seçimi, KPSS (B) puan sıralamasına göre yapılacak ve Türk vatandaşlığı, yaş sınırlaması, kamu haklarına erişim, askerlikle ilişkisi olmama ve sağlık şartları gibi genel kriterlere uygunluk esas alınacaktır. Başvurular, 19 Ocak'tan 31 Ocak'a kadar e-Devlet üzerinden Türkiye Adalet Akademisi Kariyer Kapısı'ndan alınacak.

Adayların eğitim ve kimlik bilgileri, adli sicil kayıtları ve askerlik durumu elektronik ortamda doğrulanacak, bu nedenle başvuru sırasında fiziksel belge sunmalarına gerek kalmayacak.

TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

Başvurular, e-Devlet üzerinden Türkiye Adalet Akademisi'nin Kariyer Kapısı aracılığıyla 19 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru sırasında adayların eğitim, kimlik, adli sicil ve askerlik durumu gibi bilgileri elektronik ortamda kontrol edilecek, dolayısıyla bu aşamada belge sunmaları gerekmemektedir.

Destek personeli pozisyonları için farklı alanlardan mezun adaylar aranmaktadır. Bahçıvan, şoför ve temizlik görevlisi pozisyonları için özel şartlar ve nitelikler belirlenmiştir.

Bahçıvan pozisyonu için ilgili alanlardan mezun olma ve belirli bir KPSS puanına sahip olma; şoför pozisyonu için E sınıfı sürücü belgesine sahip olma ve psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olma; temizlik görevlisi pozisyonu için ise ortaöğretim mezunu olma ve hijyen belgesine sahip olma gibi şartlar aranmaktadır.

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, KPSS puanına göre en yüksek puandan başlayarak asıl ve yedek aday listeleri oluşturulacak. Adayların başvuru süreci ve sonuçları hakkındaki tüm bilgilendirmeler Türkiye Adalet Akademisi'nin resmi web sitesi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/turkiye-adalet-akademisi-sozlesmeli-personel-alinacak.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.