Üyelerden Memur Emeklileri İçin Seyyanen Zam Talebi! İşte Talepler!

Üyelerden Memur Emeklileri İçin Seyyanen Zam Talebi! İşte Talepler!
Emekli Memur-Sen Başkanı tarafından düzenlenen 50 kişinin katıldığı zam etkinliği düzenlendi.

Emekli Memur-Sen üyeleri, yaklaşık 50 kişilik bir grup olarak Altındağ'ın Ulus semtinde bulunan Zafer Anıtı önünde toplanarak, memur emeklileri için seyyanen zam talebinde bulundu.

Üyeler; “Hükümetten talebimiz büyük değil, emekliler devlete yük değil" yazılı pankartlar ile istedikleri talepleri vurguladı.

Ayrıca toplanan grup tarafından "Yılların emeği yok sayılmasın" ve "Yasa, statü istiyoruz" şeklinde söylemler toplu halde dile getirildi.

Emeklilik Devlete Maliyet Değil!

emeklilik-devlete-maliyet-degil.jpg

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen, grup adına yaptığı açıklamada emekliliğin devlete maliyet olmadığını vurgulayarak, "Bizler, ekonomik zorluklarla mücadele ediyor, ay sonunu nasıl getireceğiz sorusuyla günlerimizi geçiriyoruz. Hayatımızın geri kalan kısmını, insan onuruna yakışır bir maaş elde ederek, kaygısız ve mutlu geçirmek, bizlerin en doğal hakkıdır. Son dönemlerde uygulanan sıkılaşma politikaları, mali disiplin hükümleri ve diğer uygulamalar, özellikle emekliler üzerinde uygulanmaktadır. Mevcut durumda, kamu görevlisi emeklilerinin alım gücü düşmüş, ekonomik kayıpları artmıştır." şeklinde konuştu.

Meclisin ilk önceliği emekliler olmalı!

Küçükkösen, 1 Ekim'de açılacak Meclis'in önceliğinin emekliler olması gerektiğini belirterek, "Beklentimiz, kamu görevlilerine yapılan seyyanen ödemenin emeklilere yansıtılması, çalışan ile emekli arasındaki uçurumun azaltılması, sorunların çözüme kavuşturulmasıdır. Ocak ayı beklenmeden, emeklilerin sorunları çözüme kavuşturulmalı, ekonomik kaygıları son bulmalıdır." dedi.

Emekli Memur-Sen üyelerinin bu talepleri, memur emeklilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıların bir an önce üstesinden gelinebilmesi için gerçekleşiyor.