KAR TANESİ BATTANİYE MOTİFİ NASIL YAPILIR?

Kar tanesi motifinin yapım aşamaları

Son zamanlarda battaniye motifleri içerisinde en çok karşılaştığım motif kar tanesi motifi. Yapımı oldukça basit olan kar tanesi motifi battaniyelerde çok şık duruyor. Sizlere bu motifin detaylı yapım aşamalarını gösteren bir video sunmak istiyorum.

Kar tanesi motifi çok şık ve gösterişli bir tığ işi. Battaniye yapımında bu motifi kullanabileceğiniz gibi koltuk örtüsü veya yatak örtüsü olarak da yapıp kullanılabilir.

Kar tanesi motifi için aslında çok farklı modelleri görebilirsiniz. Ben size en çok kullanılan motiflerden birinin yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Burada motifi yaparken bir bebe yünü kullanılmış ve ipe uygun olarak 3,5 numara tığ kullanılmış. Bu motifi istediğiniz ipler ile yapabilirsiniz. İpin kalınlığı çok önemli değil.

Kar tanesi motifi yapılırken orta kısmın beyaz olduğu diğer kısımların farklı renklerde olduğu modeller çok şık duruyor. Kesinlikle orta kısmı beyaz ip ile yapmanızı öneririm.

Mesela kız çocukları için battaniye yaparken orta kısmı beyaz kenarları fuşya pembesi yapabilirsiniz. Erkek bebekler için ise orta kısmı beyaz kenarları mavi yapabilirsiniz. Yatak örtüleri için yine istenilen renk seçilebilir. Koltuk örtüsü olarak kullanacaksanız o zaman oda dekorasyonuna uygun renklerde yapabilirsiniz.

Kar tanesi motifi yapımı zevkli olan basit bir model. Aşağıdaki videoyu takip ederek bütün detayları kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kar tanesi motifi detaylı yapım aşamaları için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSZlklaIYJ93zuwXEPQAaZw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAR TANESİ BATTANİYE MOTİFİ NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    KAR TANESİ BATTANİYE MOTİFİ NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAR TANESİ BATTANİYE MOTİFİ NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.