KAR TANESİ ÇİÇEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Lif süslemelerinde kullanılabilecek kar tanesi çiçeği yapılışı

Daha önce sizlere farklı lif modelleri göstermiştim. Bu liflerde süsleme olarak kullanılabilecek farklı çiçek modelleri de göstermiştim. Bugün ise yine bu lifleri süslemek için kullanabileceğiniz oldukça basit ama gösterişli kar tanesi çiçeği modeli yapımını göstermek istiyorum.

Klasik sade bir lif tabanı yaptıktan sonra bu lif tabanını süslemek için değişik çiçek modelleri kullanabilirsiniz. Klasik çiçek modelleri kullanabileceğiniz gibi bugün size göstereceğim değişik kar tanesi çiçeği modelini de kullanabilirsiniz.

Bugün göstereceğim kar tanesi çiçeği modeli sadece lif süslemelerinde değil bebek battaniyesi süslemelerinde, örgüden yapılmış örtülerin süslemelerinde ve yine örgü işi ile yapılmış olan yastık kılıflarının süslemelerinde kullanılabilecek bir model.

Kar tanesi çiçeği modeli yapımı çok basit bir model. Burada modelin yapımı için fıstık ve örümcek modeli kullanılmış. Model iki sıra şeklinde yapılıyor. Her iki sırada da fıstıklar yapılmış. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu modeli kolaylıkla yapabilir. Tığ işini yeni yapmaya başlayanlarda buradaki anlatıma dikkat edip bu modeli kolaylıkla yapabilir.

Çiçeğin yapılışı için öncelikle 7 tane zincir çekilmiş. Çekilen bu zincir ile bir halka yapılmış ve üzerine fıstıklar yapılmış. Yine ikinci sırada da bu şekilde fıstıklar yapılmaya devam edilmiş ve bu fıstıklar yapılırken üst kısım için ise örümcekler yapılmış ve bu şekilde model tamamlanmış.

Kar tanesi çiçeği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAR TANESİ ÇİÇEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KAR TANESİ ÇİÇEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAR TANESİ ÇİÇEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.