KAR TANESİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ

Kar tanesi dantel modeli şemalı anlatım

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık bir dantel modeli göstermek istiyorum. Kar tanesi dantel sehpa örtüsü çok şık ve görünümü ile dikkat çeken bir model.

Kar-Tanesi-Dantel-Modeli

Kar tanesi sehpa örtüsü modeli gerçekten bir kar tanesini andıran model. Modelin yapımını orta kısmından başlanarak ilerlenmiş.

Ortaya yapılan modelden sonra önce bir dilim yapılıyor ve daha sonra ikinci dilme geçiliyor. Modele baktığınız zaman ilk başta nasıl yapılacağını anlayamayabilirsiniz. Bunun için size modelin yapım şemasını da sunmak istiyorum.

Kar tanesi dantel sehpa örtüsünü yapamk için bu şemayı ve aşağıda vereceğim diğer şemayı inceleyerek modelin yapılışını öğrenebilirsiniz.

Kar tanesi sehpa örtüsü çok şık duran bir model. Bu modeli yapmak için ince dantel ipi ve dantel tığı kullanmalısınız. Kalın ip ile bu model yapılırsa güzel durmayabilir.

Dantel yapmak biraz emek ve ince el işçiliği gerektirir. Bu modelde dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gereken dantel modellerinden birisi. Çünkü biraz detay gerektiren bir model.

Kar tanesi sehpa örtüsü modelini yapmak biraz zaman alabilir. Bu nedenle yapımı sırasında zorlanabilir ve sıkılabilirsiniz. Ama sehpa örtüsü bittiğinde gerçekten çok şık duracaktır.

Kar tanesi sehpa örtüsü modeli için aşağıda bir yapım şeması daha gösteriyorum size. Bu şemayı da inceleyerek modelin yapımını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://clubmasteric.ru/rukodelie-dla-doma/salfetki-shemi/1861-shema-krasivoi-salfetki.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAR TANESİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ için yorumda bulun

    KAR TANESİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAR TANESİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ için ilk yorumu yapabilirsin.