KARANFİL ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Karanfil çiçeği tığ oyası modeli yapımı

Bugün sizlerle çok beğendim gösterişli bir tığ oyası modeli yapımını paylaşmak istiyorum. Ben bu oya modelini çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar mutlaka bu oya modelinin yapımına göz atmalılar.

Karanfil çiçeği tığ oyası modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu model çeyizler içerisinde göz dolduracaktır. Renkli renkli oya ipleri ile yapıp yazmanız ile güzel bir uyum yakaladığınız zaman ortaya harika bir el işi çıkacaktır.

Tığ oyası modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil ip ile direkler, çiçeklerin altına yapılacak olan yaprak ve çiçeğin sap kısmı yapılmış. Bütün buraya kadar yapılması gereken bütün işlemler video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burada yapılan anlatıma dikkat ederseniz çok şık bir taban kısmı yapabilirsiniz.

Tığ oyasının taban kısmı yeşil ip ile yapıldıktan sonra karanfil modelinin yapımına geçilmiş. Burada renkli oya ipleri kullanılarak yine basit bir tığ işi modeli kullanılıp karanfil görünümü yapılmış. Bu şekilde oya modeli tamamlanmış.

Karanfil çiçeği oya modeli gösterişli ve büyük bir model olduğu için dilerseniz mutfak havlularının kenarlarında da bu oya modelini kullanabilirsiniz. Renkli ipler ile yaptığınız zaman model çok şık duracaktır.

Karanfil çiçeği tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARANFİL ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI KARANFİL ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KARANFİL ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARANFİL ÇİÇEĞİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.