KARANFİL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Karanfil-Oyası-Yazma-Kenarı

Karanfil oyası yazma kenarı yapımı videolu anlatım

Yazma kenarları için sizlere farklı modeller sunmaya devam ediyorum. Bugün sizler için yine çok güzel çıtı pıtı bir yazma kenarı modelim var.

Karanfil oyası yazma kenarı modeli tığ ile işlenen çok şık ve güzel bir model. Ben yazma kenarlarında böyle küçük çiçek modellerini çok seviyorum. Bu yüzden sizlerle böyle bir oya modelini paylaşmak istedim.

Karanfil-Oyası-Yazma-Kenarı

Karanfil oyası modeli yapımı için öncelikle karanfil modelinin yapılması gerekiyor. Bu modeller yapıldıktan sonra ise yazma kenarına yeşil ip ile yapraklar yapılarak bu karanfil modelleri de ekleniyor.

Karanfil oyası modeli yapımı biraz zahmetli bir oya işi. Model yapılırken kat katlı bir karanfil oluşturulduğu için biraz daha dikkat ve özen gerektiriyor.

Karanfil oyası yazma kenarı modeli için karanfilleri yapmak biraz zaman alacağından bu modeli yaparken biraz zorlanabilirsiniz.  Ama modeli yapıp ortaya çıkarttığınızda gerçekten çok şık ve gösterişli bir yazma kenarı çıkıyor.

Karanfil oyası yazma kenarı modeli çeyiz hazırlıkları yapanlar için iyi bir alternatif model. Çeşit çeşit yazma kenarlarına farklı modeller arıyorsanız eğer bu modeli deneyebilirsiniz.

Dediğim gibi biraz zahmetli bir oya modeli olsa da bittiğinde çok şık duruyor. Kısacası bu yazma kenarı çeyizinizin gözde el işlerinden birisi olacaktır.

Karanfil oyası yazma kenarı modeli için aşağıda yer alan videoyu izleyerek modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=q5oLu4SwZ7I

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*