KARDAN ADAMLI ÇOCUK ATKISI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kardan-Adamli-Cocuk-Atkisi

Kardan adamlı çocuk atkısı

Bir önceki yazımda sizlere kardan adamlı çocuk beresi yapımının detaylı yapım aşamasını göstermiştim. Bu yazımda ise sizlere kardan adamlı çocuk atkısı yapımının detaylı yapım aşamasını vermek istiyorum. Bu şekilde hem atkıyı hem de bereyi yaparak çok şık bir takım oluşturabilirsiniz.

Kardan adamlı çocuk atkısı yapımı da bere gibi çok basit bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu kolay modeli yapabilir. Atkı boyunca sadece trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Bu sayede kısa sürede atkıyı yapıp tamamlayabilirsiniz.

Atkı yapımı için burada bir metre uzunluğunda trabzan yapılmış. Siz dilerseniz daha uzun veya daha kısa yapabilirsiniz. Atkı yapıldıktan sonra ise üzerindeki kardan adamların yapımına geçilmiş. Burada kardan adamı yapmak içi beyaz örgü ipi ile yuvarlak motifler yapılmış. Bu motiflerin yapımında da yine trabzan modeli kullanılmış.

Kardan adamlı atkı yapımı için üç tane farklı büyüklükte yuvarlak motif yapıldıktan sonra kardan adamın ağzı, gözü, burnu yapılmış. Yapılan bu işlemeler daha sonra atkı üzerinde birleştirilmiş.

Atkının her iki ucuna da kardan adam modeli yapılmış. Kardan adam modeli yapıldıktan sonra ise atkının uç kısımlarına ponponlar yapılmış ve atkı modeli tamamlanmış.

Kardan adamlı çocuk atkısı yapımı için burada gri beyaz ve mavi ipler kullanılmış. Bu ipler erkek çocuklar için oldukça uygun dilerseniz kız çocuklar için pembe ip kullanıp bu atkı modelini yapabilirsiniz.

Kardan adamlı çocuk atkısı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*