KARDAN ADAMLI ÇOCUK BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kardan-Adamli-Cocuk-Beresi

Kardan adamlı çocuk beresi yapımı

Kış yaklaşırken bayanlardan kışın kullanılabilecek örgü işlerini yapmaya başladı. Sizlere bugünlerde kış aylarında kullanabileceğiniz, çocuklarınızın kullanabileceği farklı örgü modellerinin yapımını göstermek istiyorum. Bugün ise sizlere kardan adamlı çocuk beresi modelinin yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Çocukları kışın soğuklardan korumak için atkı ve bereleri sıklıkla kullanıyoruz. Değişik modellerde örülen atkı ve bereler hem şiş örgüsü ile hem de tığ örgüsü ile yapılabilir. Bugün sizlere göstermek istediğim model tığ ile yapılmış bir bere modeli olacak.

Şiş örgüsü yapmayı bilmeyen ve çocukları için yapılabilecek kolay bir bere modeli arayanlar bu kardan adamlı bere modeli mutlaka incelenmesi gereken bir model diyebilirim.

Kardan adamlı çocuk beresi yapımı için istenilen renkte bir örgü ipi seçildikten sonra öncelikle berenin yapımına başlanmış. Bunun için modelde baştan sona kadar trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada her sırada yapılan arttırmalar ile bere modeli giderek büyültülmüş.

Berenin ölçüsünü ayarlarken çocuğunuzun kafa ölçülerine göre ölçü alıp daha düzgün bir bere modeli yapabilirsiniz. Berenin taban kısmı bitince şimdi sıra geldi kardan adamı yapmaya. Bunun için ise beyaz ip kullanılarak üç tane farklı büyüklükte yuvarlak motifler yapılmış. Bu motifler yapılırken de yine trabzan kullanılmış.

Kardan adamın diğer kısımları da tamamlanınca en sonunda yapılan bu parçalar bere ile birleştirilmiş. En sonunda ise ponponlar yapılarak bere modeli tamamlanmış. Kardan adamlı çocuk beresi dışında diğer yazımızda sizlere bu berenin takım olması için atkı modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum.

Kardan adamlı çocuk beresi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*