KARNIYARIK GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Karnıyarık örgü örneği yapılışı

Karnıyarık görünüşü olan güzel bir örgü modelinin tarifinde tekrar buluştuk hanımlar. Bu gün değişik bir örgü modelinin detaylarına ineceğiz. Bu örgü modeli ile neler yapılabilir veya ne yaparız onları inceleyeceğiz.

Değişik örgü tariflerini araştırdığımı biliyorsunuz. Örgü tasarım kanalında yer alan bu güzel modeli sizde kanala ulaşarak daha farklı olanlarına ulaşabilir ve kanalı takip ederek yeni örgüler öğrenebilirsiniz.

Karnıyarık örgüsü nasıl yapılır diyorsanız? öncelikle neler yapabileceğimize bir bakalım. Bu örgüyü öğrenerek çok güzel örgü atkı modeli yapabiliriz hanımlar. Yine yeni örgüye başlayanlar için örme şapka yapılabilir.

Örgü işi atkı modeli veya atkı bere takımı da yapılabilir arkadaşlar. Yapılışı ve görünüşü çok güzel. Zorlanmadan yapabileceğiniz bir örnek. Daha önce benzerini paylaşmıştık. Hatta yaprak motifli örgüye biraz benziyor.

Örgü kazak işlerinizde bu örgüyü öğrenerek kullanabilirsiniz. Yada örgü hırka işinde örneğin güzel duracağını tahmin ediyorum. Şiş işi yapılan bu güzel çalışmayı izledikten sonra modeli hemen kurup, örgüye başlayabilirsiniz.

Karnıyarık Örgü Modeli Yapılışı

İlk olarak başlangıç ilmeklerini atacaksınız. Hemen sonrasında da haroşa örüp, lastik örgüsü yapacaksınız hanımlar. 1 sıra kenar ilmeği ters örüp, 3 ilmek ters ördükten sonra ipi arkaya alarak 1 tane de düz bir dola, 1 ilmek düz ör yapacaksınız.

İp hemen önde 4 ilmek ters örülecek. İpi arkaya alıp 1 tane düz ve 1 dola yapıp, 1 ilmek öreceksiniz. Yine ip önde 4 ilmek ters öreceksiniz. Sonra bu sıra sonuna kadar devam edilecek. Kenar ilmeği ters örüp, arka tarafa geçtiğinizde ise kenar ilmek ters örülecek.

Arka yüzde ise 4 ilmek düz örüp, burada dolayıp artırdığınız ilmeği de ters öreceksiniz. 3 ilmek ters ve 4 ilmek düz örüp, sıra sonuna kadar tamamlayacaksınız. Sonra da 1 kenar ilmeği bitirmiş oluyorsunuz.

Ön yüz için 4 ilmek ters ve 3 ilmek düz örülecek. Bu şeklide 7 sıra örün. Sonrasında ise sökme işlemi var. Bundan sonrasını anlatımlı videoyu takip ederek yapmanızı tavsiye ediyorum. Karıştırdığınız veya takıldığınız bir yer olursa yorum bırakın. Kolay gelsin hanımlar.

Karnıyarık Örgüsü Yapılışı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARNIYARIK GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    KARNIYARIK GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARNIYARIK GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.