KARTONDAN AYNA ÇERÇEVESİ YAPIMI

KARTONDAN AYNA ÇERÇEVESİ YAPIMI
KARTONDAN AYNA ÇERÇEVESİ YAPIMI

karton ayna çerçevesi yapılışı

Aynalarınıza yeni bir yüz tasarlamak artık zor olmayacak. Az maliyetli bir şekilde aynanızın çerçevesin tasarlayabilirsiniz. Kartondan ayna çerçevesi yapımı günümüzde en çok yapılan ve araştırılan tasarımlar arasında yer almaktadır.

Eğer sizler de sadece ayna değil fotoğraf gibi ürünler için de çerçeve düşünüyorsanız ayna çerçevesi için yapacağınız işlemin aynısını uygulayabilirsiniz. Kartona her şekli verebileceğiniz için istediğiniz şekilde tasarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

İlk olarak elinizde bulunması gereken malzemeler yapıştırıcı tutkal makas ve kartondur. Kartonu yuvarlak hale gelecek şekilde sırasıyla kesiniz ve daha sonrasında o halkaları yapıştırınız. Halkaları boyayabilir ya da sim yardımı ile farklı bir şekle sokabilirsiniz. Mukavvadan çerçeve yapmak aslında eğlenceli.

Ayna büyüklüğünde bir karton kesiniz ve o kartona aynayı yapıştırmadan önce kestiğiniz halkaları karton kenarlarına yapıştırınız. Daha sonrasında da o kartonun üzerine aynanızı sağlam bir şekilde yapıştırınız. Boyamak istediğiniz renge boyayabilir ya da istediğiniz şekilde ayna çerçevesine şekil verebilirsiniz.

Kartondan ayna çerçevesi yapımı bir o kadar basit ve yaparken de keyif verici bir etkinliktir artık sizler de sadece ayna için değil fotoğraflarını için de kartondan renkli ve güzel duran çerçeve tasarımları yapabilirsiniz.

Kartonları istediğiniz şekilde tasarlayabilme ve istediğiniz şekli verebilme seçeneği de tasarımlarınızı tamamen kafanıza göre yapabileceğiniz ve istediğiniz gibi bir ürün elde edeceğiniz anlamına gelmektedir. Birçok ürün depolaması için kullanılan kartonların çoğunu bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*