KARTONDAN KALP ŞEKLİNDE ZARF YAPMAK

Mukavvadan kalp zarf yapılışı

Kartondan kalp şeklinde zarf yapmak isteyenler olabilir diye paylaştığım bu güzel çalışmayı çok seveceksiniz. Sevdiğiniz kişilere hediye veya sürpriz yapacağınız zaman bu güzel kalp çalışmasını kullanabilirsiniz. Kağıttan da yapabileceğiniz çalışmayı mukavvadan kalp yapıp zarf haline getirebilirsiniz.

Gönderdiğiniz kişi zarfı açtıktan sonra kalbe dönüştüğünü gördüğünde hem sevinecek hem de şaşıracak. Bu tür küçük sürprizlerle sevdiklerinizi mutlu edebilir ve onları sevindirebilirsiniz. Kartondan yapılan zarf şeklinde kalp veya kalp süs çalışmalarını hemen bu yazımın altında da bulabileceksiniz.

Onları da inceleyebilir ve nasıl yapıldığını öğrenerek aynısını kısa sürede yapmaya başlayabilirsiniz. Anlatımda gözüktüğü gibi çalışma birazda origami sanatını andırıyor. Herhangi bir kesme veya yapıştırma olmaksızın kağıt katlama ile yapılıyor. Kolay gelsin.

Kartondan kalp süs yapımı

Karton üzerine elinizle veya varsa kalp kalıbını yerleştirip çizdikten sonra maket bıçağı yada makasla kesebilirsiniz. Daha sonra alttaki gibi katlama usulünü öğrenip, kalp şeklinde güzel bir zarfa sahip olabilirsiniz. Kalp süs yapmak veya sarkaç kalp yapmak için de alttaki şablonlu anlatımı kullanabilirsiniz.

kartondan-kalp-seklinde-zarf-yapmak

kartondan-kalp-seklinde-zarf-yapmak

Kartondan kalp mektup yapılışı

Karton kullanırken desenli kullanmanızı öneririm. Bu sayede kalp şeklinde açılmadan önce desenli güzel bir zarf şeklinde görünümü ile alıcısını mest edecektir. Kalp şeklinde zarf açıldıkça da kalp şeklini alır almaz alıcısını şaşırtmaya devam edecektir.

Bu tür zarf teknikleri hem güzel hem de zevkli olup, günümüzde her ne kadar kullanılmasa da bir gün nostalji olacağını düşünüyorum. Yine de bilmekte yarar vardır diye paylaşmak istedim. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : httpss://www.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARTONDAN KALP ŞEKLİNDE ZARF YAPMAK için yorumda bulun

    KARTONDAN KALP ŞEKLİNDE ZARF YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARTONDAN KALP ŞEKLİNDE ZARF YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.