Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak


Kartondan Kızma Birader Oyunu Yapmak

Oyunlar bölümüne eklediğim bu güzel çalışmaya bayılacaksınız. Evde çocuklarınıza kartondan kızma birader oyunu yapmak isteyenler için harika bir resimli anlatım paylaştım. Aslında bu güzel çalışmayı mantar tıpalarından kızma birader oyunu yapmak olarak da adlandırabiliriz. Çünkü mantar tıpası kullanılarak kızma birader piyonları oluşturuluyor. Yine gazoz kapaklarından kızma birader oyunu için gerekli olan kulvarlar da yapılmış. Resimli anlatımda harika çalışma adım adım gösteriliyor.

Evde çocuklarınıza bu tür oyunlar yapmayı seviyorsanız ve kartondan oyun yapmak istiyorsanız bu çalışma tam size göre… öncelikle malzemelere bir göz atalım ;

  • karton mukavva.
  • gazoz kapakları.
  • mantar tıpaları.
  • boya, kalem.

Kızma birader kartondan yapımı için şablonu da paylaştığım bu yazımda ki taslağı kullanarak önce kartondan kızma birader oyununun alanını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra belirtilen yuvarlaklara gazoz açma kapaklarını sıralayabilir ve renklendirme işleminden sonra mantar tıpalarını da değişik renklere boyadıktan sonra çocuklarınızın önüne koyabilirsiniz. Bu güzle oyunu büyükler de oynayabilir. Özellikle yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez oyunu olan tombala oyununun kardeşi bir oyun diyebiliriz. Bu güzel oyun çalışmasını evde nasıl yapılır ve oyunlar kategorisinde paylaştım. Benzer oyun yapma çalışmalarını ilgili kategorilerde sıklıkla bulabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

En son resimde kartondan kızma birader oyunu yapmak için şablonu görüyorsunuz. Taslağın çıktısını alıp, kartondan kızma birader veya kağıttan kızma birader oyununu hazırlayabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yapıp, çocuklarınıza yeni bir oyun oluşturmuş olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://diy-enthusiasts.com/diy-gifts/homemade-games-kids-diy-board-game/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*