KARTONDAN KUŞ EVİ YAPMAK


Karton kuş evi nasıl yapılır

Kartondan kuş evi yapmak için paylaştığım bu güzel ve kolay yapılan el becerisi işini sizde sevip yapmak isteyeceksiniz. Evde minyatür işleriyle uğraşıyorsanız bu güzel kendin yap çalışmasını kısa sürede yapabilirsiniz. İster evinizde süs amaçlı yapıp kullanabilirsiniz.

İsterseniz de balkona veya bahçeye yapıp kuşların evlerine yerleşmelerini sağlayabilirsiniz. Ancak karton malzemesi ıslanınca bozulacağı için önerim balkonun yağış almayan kısımlarına sarkaç iple asmanız şeklinde olacaktır. Bu sayede hem balkonda güzel bir görünüme sahip olmuş olacak.

Hem de bu tür çalışmaları yaptığınızda çocuklarınız mutlu olmuş olacak. Hatta bu tarz çalışmaları yapıp satabilir ve para kazanarak kendinizi de mutlu edebilirsiniz. Turistik yerlerde yapıp sattığınızda inanılmaz paralar kazanabileceğinizi söylemek isterim.

Kartonla kuş yuvası yapmak

Mukavvadan yapacağınız bu güzel çalışma pek sağlam olmayacaktır. Bu yüzden size önerim ahşaptan yapın. Aynı parçaları tahtadan kestirerek yapıştırma işlemi veya cam çivisi küçük çivilerle sağlamlaştırabilirsiniz. Eğer evin içinde kullanacaksanız bu güzel çalışmayı çocuklarınızla kartondan yapıştırıcı ile kolayca yapabilirsiniz.

kartondan-kus-evi-yapmak
kartondan-kus-evi-yapmak

Yaparken desenli karton kullanabilirsiniz. Kitap kaplıkları da bu işi görecektir. Yapıştırma işlemi sonrası tüm parçaları bir araya getirip, karton kuş evi çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Ancak kuşlar hareketli hayvanlar olduğu için karton pek dayanıklı olmayacaktır. Bu yüzden bir marangoza ölçülerini verin ve o ölçülerde tahtalar kestirip, birleştirmeyi siz yapın daha zevkli olacaktır hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*