KARTONDAN MAKYAJ KUTUSU YAPMAK

Mukavvadan makyaj rafı yapımı

Kartondan makyaj kutusu yapmak isteyen olur diye bu güzel kendin yap çalışmasını paylaşmak istedim. Kartondan yapılan kutu veya lazımlık çalışmalarını daha önce de paylaşmıştım. Onları da bulup inceleyebilirsiniz. Kolay yapılan karton çalışmaları sayesinde sizde kısa sürede kendinize işe yarar eşyalar yapabileceksiniz.

Kartondan makyaj sandığı yapıp kullanabilir veya çocuklarınıza oynamaları için oyuncak olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Evde karton değerlendirme çalışmaları ile kartondan yapılan birçok çalışmayı hemen bu yazımın altında da bulabileceksiniz.

Onları da incelemenizi tavsiye ediyorum. Kolay yapılan karton çalışmaları ile hem de keyifli zamanlar geçirmiş olacaksınız. Şimdi sizleri bu güzel karton projesinin anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

Kartondan nasıl makyaj kutusu yapılır

Kartondan kutu veya lazımlık olarak da yapıp kullanacağınız güzel bir çalışma olup, eğlenerek yapabileceğinizi söylemeliyim. Kartondan önce yan tarafları keseceksiniz. Daha sonra alt kısmı ve araları kesip birleştirme işlemi sonrası yapılan bu güzel ve keyifli çalışmayı zorlanmadan yapabileceğinizi söylemek isterim.

Malzemeler ;

  • karton.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • maket bıçağı.
  • desenli kaplık veya kağıt.
kartondan-makyaj-kutusu-yapmak

kartondan-makyaj-kutusu-yapmak

Malzemeleri temin ettikten sonra önce alt kısmını dikdörtgen keseceksiniz. Daha sonra arka kısmını kesip, birbirine yapıştıracaksınız. Yan kısımları da yine resimde gördüğünüz gibi kesip, karşılıklı yapıştıracaksınız. İç kısmı en kolayı ve havuz şeklinde olacaklar. Ben o kısımları tek severde kesip içine yapıştırdım. Sizde öyle yapabilirsiniz. Hatta bittiğinde renksiz kartonla yaptıysanız sprey boyayla da lazımlığı veya makyaj kutusunu boyayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARTONDAN MAKYAJ KUTUSU YAPMAK için yorumda bulun

    KARTONDAN MAKYAJ KUTUSU YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARTONDAN MAKYAJ KUTUSU YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.