Kartondan Minimon Yapmak


Kartondan Minimon Yapmak

Minimonlar çizgi filmini hatta sinemalardaki animasyon filmlerini sevmeyen yoktur herhalde… bu yazımda kartondan minimon yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Daha önce bu çalışmaya benzer bir işlemi tuvalet kağıdından minion yapmak olarak paylaştığımı hatırlıyorum. Sitemizdeki kağıt karton kategorisine girdiğinizde benzer minimon oyuncak yapılışını anlatan çalışmalara ulaşabilirsiniz. Bu yazımda paylaşacağım çalışma kartondan yapabilirsiniz. Öncelikle minimon yapmak için paylaştığım şablonu kullanarak istediğiniz bir malzemeden de bu güzel oyuncak çalışmasını yapabilirsiniz.

Kartondan minimon oyuncak yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • renkli el işi kağıdı.
  • karton.
  • makas.
  • yapıştırıcı.

Malzemeleri üstte de dediğim gibi kendinize göre değiştirebilirsiniz. İlk etapta paylaştığım resimli anlatımda ki minimon oyuncak şablonuna göre kartonları kesmeniz gerekiyor. Aynı şekilde mavi, sarı kısımlar içinde renkli el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Yada sprey boya veya benzeri bir boya malzemesi ile tek renk olan çalışmayı renklendirebilirsiniz. Seçim size kalmış. Şimdi sizleri kartondan minimon yapmak için işinize yarayacak resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

kartondan-minimon-yapmak

Kartondan minimon şablonunu kestikten sonra kıvırmanız yeterli olacaktır. Rulo haline getirdiğiniz kartonun üzerine ise yine diğer parçaları yapıştırdıktan sonra ortaya minimon oyuncağı çıkacaktır. Bu tür çalışmalar yaparak evde vitrininize koyabilirsiniz. Yada TV ünitenizin önüne sıralayabilirsiniz. Benzer çalışmaları yapıp çocuklarınıza oynamaları içinde üretebilirsiniz. Kartondan minion oyuncaklar yaparak takımı tamamlayabilirsiniz diyeceğim ancak, minimonlar çok sayıda olduğu için ana karakterleri yapsanız yeterli olacaktır. Benzer minimon çalışmaları için yazımın sonunda karşınıza çıkacak benzer yazılar bölümüne göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.lovethispic.com/image/32540/diy-minions

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*