KARTONDAN MİNYATÜR ÇİT SAKSI YAPMAK


Karton maket minyatür çit yapımı

Kartondan minyatür çit saksı yapmak için paylaştığımız bu güzel ve keyifli çalışmayı beğeneceğinizi düşünüyorum. Anlatımlı çalışma da aşamaları takip ederek sizde kartondan çit saksı modeli yapıp evinizi güzelleştirebilirsiniz. Evinizdeki normal saksıların da dışına yapıp, görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

Klasik görünümlü saksılardan sıkıldıysanız sizde bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Oyun gibi bu tür güzel çalışmalar gelir insana, hem vakit eğlenceli geçer. Hem de uğraş sonunda güzel bir şey yapıldığında insanın hoşuna gider.

İşte o çalışmalardan birisi olan bu güzel projeyi öneriyorum. Sizde evde zorlanmadan yapabilir ve yaparken mutlu olabilirsiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Anlatımlı sizleri baş başa bırakıyorum.

Mukavvadan çit saksı yapılışı

Karton kullanarak sahte görünümlü çit saksı süsleri yapabiliriz. Altta yapılmış modeli bulunan çalışmayı sizde evinizdeki saksıların görünümünü daha da güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Gayet basit bir çalışma ve yaparken keyif alacağınızı da söylemek isterim.

Öncelikle parlak beyaz karton kutular tercih etmenizi öneririm. Bu sayede beyaza boyamanıza gerek kalmaz ve sadece keserek, yapıştırma işlemi ile bu güzel sevimli çit çalışmasını ortaya çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken beyaz karton malzemesini eşit aralıklarda kesip, ucunu da kazık şeklinde sivriltip, daha sonra yan yana yapıştırmak.

kartondan-minyatur-cit-saksi-yapmak
kartondan-minyatur-cit-saksi-yapmak

Evinizde boş zamanlarınız çoksa mutlaka denemenizi istediğim bir çalışma ve kartondan yapılıyor. Bittiğinde ise görenler onu ahşaptan yapılmış zannedebilir. Bu tür çalışmalar hem el becerilerinizi geliştirir. Hem de boş zamanlarınızı eğlenerek geçirmenizi ve evinize dekoratif süsler oluşturmanızı sağlar. Mutlaka öneriyorum.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*