KARTONDAN SİHİRBAZ ŞAPKASI YAPMAK


Mukavvadan şapka yapımı

Kartondan sihirbaz şapkası yapmak için paylaştığım bu güzel kendin yap çalışmasını sizde seveceksiniz. Anlatımlı çalışma sayesinde sizde çocuklarınızı mutlu edecek güzel oyuncak çalışmaları yapabilirsiniz. Daha önce çocuklar için kartondan kral tacı yapmak gibi değişik çalışmaları paylaştığımı hatırlıyorum.

Onlar da zaten hemen bu yazımın altından karşınıza çıkacaktır. Onları da inceleyebilirsiniz. Kartondan yapılan şapka şablonlarını sitemizde bolca bulabilir ve onları da nasıl yapıldıklarını öğrenip, kısa sürede çocuklarınızı mutlu etmek için yapabilirsiniz.

Anlatımlı karton şablon çalışmaları hem eğlencelidir. Hem de boş zamanlarınızı bu tür oyuncak çalışmaları ile geçirerek çocuklarınıza zaman ayırmış olursunuz. Şimdi anlatımla sizleri baş başa bırakıyorum.

Kartondan şapka yapılışı

Minik yavrularınıza bir pazar günü bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Kartonu önce yuvarlak, daha sonra silindir şeklinde katlamak üzere kestikten sonra yapıştırma işlemini yapabilirsiniz. Yapımı çok kolay olan çalışmanın benzerini yaptım. Sadece yaprak kısımlarını yapmadım. Onun dışında benim yaptığım şapkayı siyaha da boyayınca simokin üstü şapkası gibi oldu.

kartondan-sihirbaz-sapkasi-yapmak
kartondan-sihirbaz-sapkasi-yapmak

Kartonu uzunca kesin. Daha sonra silindir şeklinde yuvarlayıp, yapıştırma işlemlerine hazırlayın. Yapımı gayet kolay olan ve eğlenceli olan çalışmayı daha sonra sprey boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Güzel duracak renkler ise beyaz, siyah veya kırmızıdır. Ben siyaha boyadım ve ilginç durdu.

Kolayca yapabileceğiniz bir başka karton şapka projesinde görüşmek üzere hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*