Kartondan Yapılan Şeyler

Kartondan Yapılanlar

Karton ile yapılan çalışmaları her zaman severiz. Nerede bir kartondan yapılmış maket veya minyatür çalışma görsek hemen hevesleniriz ve bizde yapmak isteriz. Bu makalemde sizlere kartondan yapılan şeyleri paylaştım. Birbirinden farklı ve güzel çalışmaları gördüğünüzde hem şaşıracaksınız.

Hemde bende yaparım diyeceğiniz çalışmaları göreceksiniz. Kartondan ev yapılışı ile ilgili daha önce bir maket çalışması paylaşmıştım. Yine kartondan oyuncak yapımı ile ilgili çalışmalarda paylaşmıştım. Tüm bu çalışmaları bu yazımın sonunda benzer yazılar kısmında görebilirsiniz. Detaylı ve hepsine ulaşmak isterseniz de hemen sitemiz üzerindeki kağıt karton kategorisine göz atmanız yeterli olacaktır.

Kartondan çalışmalar yapmak için öncelikle ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Karton ile hemen hemen her şeklin veya nesnenin minyatürünü yapmak mümkün… yeter ki karşınızda örnek bir çalışma olsun. Yoksa bile günümüz teknolojisi ile artık her türlü evin, arabanın veya doğa manzarasının anında şablonu çıkartılabiliyor ve çizilerek maket haline getirilebiliyor. Bize ise kesip yapıştırmak kalıyor.

Eskiden hatırlar mısınız? gazetelerin eklerinde çocuklar için veya büyükler için maket çalışmalarının taslakları verilirdi. Gazete bayilerine gider alırdık ve eve gelince maket ev veya maket araba şablonlarını büyük bir keyifle kesip 404 yapıştırıcıları ile her bir tarafımız yapışkan olur ve yinede keyifli bir şekilde maketi tamamlamaya çalışırdık.

Artık günümüzde birçok site yapmayı istediğiniz ev, araba, kepçe, traktör gibi birçok şeyin maketini yapabilmeniz için şablonlar paylaşmaktadır. Aynı zamanda bizde geçenlerde kepçe maketi ve kamyon maket şablonu paylaşmıştık. Yapmanız gereken şablonu yazıcınızdan çıktı alıp, makas ile kesip biçtikten sonra yapıştırmak…

Bu makalemde sizlere kartondan yapılan birbirinden farklı ve eğlenceli oyuncak veya süs çalışmalarını paylaştım. Bahsettiğim gibi maket veya karton çalışmalarını sürekli sitemizde güncel bir şekilde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Tüm çalışmalar kartondan yapılmış ve hepsi de çok şirin gözüküyor. Sizde bu çalışmaların benzerlerini yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tuvalet kağıdı rulosu ve karton malzemelerini bir araya getirip, parçaların şablonunu çıkarttıktan sonra birleştirip yapıştırmanız yeterli olacaktır. Gerisi boyama işlemi ile tamamlanmaktadır. Benzer çalışmaları karton kategorisinde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://www.buzzfeed.com/swelldesigner/22-kids-crafts-you-can-make-from-toilet-paper-tube-22zb#.jqoy35rWQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kartondan Yapılan Şeyler için yorumda bulun

    Kartondan Yapılan Şeyler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kartondan Yapılan Şeyler için ilk yorumu yapabilirsin.