KARTONLA KOLAY PONPON YAPALIM?

Kartondan ponpon yapılışı

Kartonun üstüne sarmalayacağınız ipi kısa sürede ponpon süsüne dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir karton kesip, üstüne sevdiğiniz renkteki yün ipi sarmak olacak.

İpi sardıktan sonra tam ortasına gelecek şekilde bağlayıp, daha sonra da makas ile kesmeniz yeterli olacaktır. İpi ne kadar fazla kullanırsanız o kadar gür bir ponpon süs sahibi olursunuz.

Kolay ponpon nasıl yaparım diyenler için paylaştığımız bu güzel anlatımlı çalışmada ne yapmanız gerektiği net bir şekilde belirtiliyor. Bu iş için lazım olan şeyler ise ;

  • Renkli yün ip.
  • Karton.
  • Makas.

Gördüğünüz gibi her evde bulunan kısa sürede hazırlayıp, yapmaya başlayacağınız malzemelerden oluşuyor. Kısa sürede değişik ponpon süsler ortaya çıkarabilirsiniz.

Ponpon süs yapımı ne işime yarar demeyin. Örgülerde veya örgü bebek yeleği yapımında ponpona ihtiyacınız olur. Ponpon sarkaç süs yapabilirsiniz. Arabaya ponpon süs veya kolay ponpon süsleme çalışmaları yapabilirsiniz.

Ponpon anahtarlık yapmak için bir fikrim var. Sizde birkaç değişik renkte yün ipi ponpon anahtarlık yapımında kullanabilirsiniz. İnanın güzel olacak ve görenler bana da yap diyecek.

Kartonla ponpon nasıl yapılır

Kartonla nasıl ponpon yapacağınızı gösteren daha değişik anlatımları sitemizde bolca bulabilirsiniz. Onları da incelemenizi istiyorum. Hemen altta benzer yazılar bölümünde karşınıza çıkacak. Mutlaka bakmadan geçmeyin derim.

kaynak : https://www.thecrafttrain.com/1/post/2016/08/diy-cardboard-pom-pom-maker.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARTONLA KOLAY PONPON YAPALIM? için yorumda bulun

    KARTONLA KOLAY PONPON YAPALIM? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARTONLA KOLAY PONPON YAPALIM? için ilk yorumu yapabilirsin.