Kasnakta Lif Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım


İpleri kullanarak hiç örgü örmeden kasnaktan lif örmek ister miydiniz? Evet bu mümkün. Bu yazımızda sizlere kasnakta lif yapılışını göstereceğiz. Bu sayede sizde kasnakta lif nasıl yapılır? kasnakta lif nasıl örülür? kasnakta lif yapılışı ile ilgili detaylı bilgiler edineceksiniz. Kasnakta lif yapılışı için aşağıdaki adımları ve videoları takip edebilirsiniz.

Bu makalemde sizlere kasnakta lif anlatımını gösteren resimler ve videolar paylaştım. Önceki yazılarımda da sizlere kasnakta lif yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar ile anlatımlı videolar paylaşmıştım. Bu yazımda da yine sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir çalışma paylaştım. Kasnakta anlatımlı lif yapımını öğrenmek istiyorsanız, altta paylaştığım örnek resimlere baktıktan hemen sonra anlatımlı videoları izleyin. Bu sayede sizde kasnakta lif yapımı açıklamalı anlatım ile kısa sürede yapılışını öğrenebileceksiniz.

Kasnakta ponponlu lif yapımı anlatımlı bir şekilde videolarda belirtilmiştir. Sizde evinizde bir tahtanın üzerine delikler açarak yine tahtadan sütunlar yapabilirsiniz. Yada daha basit bir şekilde tahtanın üzerine 5’gen veya 6’gen şeklinde çivileri çakarak, kasnak lif çalışmasının aşamalarını tamamlayabilirsiniz. Kasnakta anlatımlı şal yapımının da anlatıldığı videoları mutlaka izleyin. Kolay gelsin.

kasnakta-lif-yapilisi2

kasnakta-lif-yapilisi3

kasnakta-lif-yapilisi4

kasnakta-lif-yapilisi5

kasnakta-lif-yapilisi

Kasnakta lif yapılışı oldukça keyifli ve zevkli bir çalışmadır. Sizlerde bu resimlerde gözüken çalışmayı yapabilir ve son resimdeki gibi güzel bir kasnakta yapılmış lif sahibi olabilirsiniz.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=c5ukxZrLbBU

Yukarıda paylaştığım videolarda kasnakta lif yapımı resimli anlatım ve videolu bir şekilde tarif edilmiştir. Yine videolarda derya baykal kasnakta lif yapımı da paylaşılmıştır. Kasnakta lif yapılışı blogumuzdan yararlandığınız için teşekkür ederiz.

Faserkonstruktion der Riemenscheibe – fiber construction of the pulley – Structure en fibres de la poulie

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*