KASTIRMALI BEBEK CEKETİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çok şık kastırmalı bebek ceketi yapımı

Bebekleri için kış hazırlıkları yapanlara bugün çok şık ve gösterişli bir kastırmalı bebek ceketi modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video içerisinde göstereceğim bu ceket modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Bebek ceketi modelleri olarak sizlere daha önce farklı örgü işleri göstermiştim. Özellikle şiş örgüsü ile yapılan değişik modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim ceket modeli ise biraz değişik bir şekilde örülmekte.

Kastırmalı bebek ceketi için burada yapılan ölçüler 2-3 yaş çocuklara uygun bir model. Siz buradaki model anlatımına dikkat ederek daha büyük veya daha küçük modeller yapabilirsiniz.

Burada yapılan ceket için seçilen renk kız bebekler için uygun. Model daha çok kız bebeklere uygun olarak görünse de istenirse beyaz renk ile yapılarak erkek çocuklar için de yapılabilir.

Bebek ceketi yapımı için orta kalınlıkta bir bebe yünü kullanılmış. 88 ilmek atılarak modelin yapımına başlanmış. Ceketin yaka kısmından başlanarak ceket yapılıyor. Daha sonra ceketin kol kısımları yapılıyor. En sonunda ise ceketin beden kısmı yapılarak model tamamlanıyor.

Ceketin beden kısmı ve kol kısımlarında kastırmalı model eklenmiş. Buranın yapımı zor gibi görünse de videoda verilen anlatıma dikkat ederek modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Burada verilen anlatıma dikkat edip modelin yapımını öğrendikten sonra dilerseniz bu model ile yelekte yapabilirsiniz.

Kastırmalı bebek ceketi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=jI39OLowwTI

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KASTIRMALI BEBEK CEKETİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KASTIRMALI BEBEK CEKETİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KASTIRMALI BEBEK CEKETİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.