Kazak Üstüne Kalp Motifi Yapmak


Bu paylaştığım kendin yap projesinde kazak üstüne kalp motifi yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Ancak bu çalışmayı tam anlamıyla ben anlamadım. Resimli anlatımından takip yaparak siz belki yapabilirsiniz. Öncelikle sevdiğiniz kazaklara kalp şeklinde motifler yapabilirsiniz. Bunu paylaştığım resimli anlatımdaki çalışmadan kolaylıkla nasıl yapılacağını görerek anlayacaksınız. Kazak üstüne kalp yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kazak.
  • sünger
  • keçe.
  • kalp şablonu.
  • keçeyi işlemek için iğne.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Yapılışını tarif etmem gerekirse, kazağın neresine kalp yapmak istiyorsanız o kısmın hemen altına süngeri koyup, üzerine kalp şeklindeki şablonu koyduktan sonra keçe veya yün türü malzemeyi koymanız gerekiyor. İğne ile keçe yada yün türü malzemeyi iğneleme işlemi ile kazağa yani arkasındaki süngere zorlamanız gerekiyor.

Bu sayede kazağın üzerine geçecek olan keçe kazakta kalmış olacak. Daha sonra ütüyle üstünden geçtiğinizde artık keçe kazağa iyice yapışmış oluyor. Benzer bir çalışma daha önce paylaşmamıştım sanırım. Buyurun kazak üstüne kalp motifi yapmak için resimli anlatıma ;

kazak-ustune-kalp-motifi-yapmak

Gördüğünüz gibi kazakların dirsek kısmına yapılmış. Harika gözüküyor. Aslında bu güzel çalışmayı yapmayı deneyeceğim. Ama tam emin olamıyorum, acaba keçe malzemesi mi o? yoksa yün türü bir malzeme mi? eğer anlayan varsa yorum yazarsa sevinirim. Bu tür çalışmaları araştıracağım. Bakalım karşıma neler çıkacak.

Eski kazak değerlendirme çalışmalarını sitemizde bulabilirsiniz. Hatta bu yazımın hemen altında benzer çalışmalar karşınıza çıkacak. Onları da inceleyebilirsiniz. Bu yazımda size kazak üstüne kalp motifi yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Pek anlatamadım ama yinede beğenenler veya yapmak isteyenler resimli anlatımı takip ederek yapabilirler sanırım. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/3811371

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*