KEÇE İĞNELEME TEKNİĞİ İLE 3 BOYUTLU HAYVAN YAPIMI

Keçe iğneleme tekniği nedir, nasıl yapılır?

Keçe iğneleme tekniği nedir, nasıl yapılır belki de sizlerde benim gibi ilk defa duyuyorsunuz. Bugün karşılaştığım bu tekniği sizlerle paylaşmak istedim.

Keçe iğneleme tekniği gerçekten ilginç ve bir o kadar da mükemmel bir yöntem. Özellikle yapılan tasarımlar harika olmuş diyebilirim.

Çok büyük bir emek ve sabır gerektiren bu teknik keçelerin iğne ile sıkıştırılması. Kalın bir iğne yardımı ile keçeler üst üste getirilerek sıkıştırılıyor. Sıkıştırılan bu keçeler ile farklı hayvan figürleri oluşturularak da bir tasarım ortaya çıkartılıyor.

Gerçekten büyük bir emek gerektiren keçe iğneleme tekniği benim ilk defa karşılaştığım bir teknik. Yapılan tasarımlar 3 boyutlu olarak yapıldığı için çok farklı durmuş.

Keçe iğneleme tekniği ile yapılan bir kedi modelini aşağıda sizinle video olarak paylaşacağım. Burada kullanılan yöntemi inceleyebilirsiniz.

Keçe iğnleme tekniği ile 3 boyutlu bir kedi yapmak için farklı renklerde keçeler kullanılmış. İğne yardımı ile hem keçeler birbirine sıkıştırılıyor hem de şekil verilerek ilerlenmeye çalışılıyor.

Bu yöntem ile yapılan tasarımlar iyi bir dekorasyon ürünü olabilir. Keçe iğneleme tekniği ile hayvan figürleri veya daha farklı tasarımlar yapılması mümkün ama bu yöntemi öğrenmek sanırım biraz zaman isteyecek. Ama gördüğüm kadarı ile bu zamanın sonunda ortaya harika tasarımlar çıkartmanız mümkün.

Keçe iğneleme tekniği ile yaptığınız tasarımları geliştirerek ileride bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

httpss://youtu.be/-o-p5sWUKak

kaynak:  httpss://www.youtube.com/watch?v=-o-p5sWUKak

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KEÇE İĞNELEME TEKNİĞİ İLE 3 BOYUTLU HAYVAN YAPIMI için yorumda bulun

    KEÇE İĞNELEME TEKNİĞİ İLE 3 BOYUTLU HAYVAN YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KEÇE İĞNELEME TEKNİĞİ İLE 3 BOYUTLU HAYVAN YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.