KEÇE PENGUEN OYUNCAK YAPMAK


Keçe süs penguen yapımı

Keçe kullanarak çok güzel oyuncaklar yapıldığını bir önceki çalışmalarda da görmüştünüz. Keçeden geyik yapmıştık. Keçeyle süs veya değişik şeylerin de yapıldığını sitemizdeki keçe kategorisinden ulaşarak görebilirsiniz. Keçe malzemesi kolay şekil verilebildiği için evinizde eşya, süs veya oyuncak gibi her türlü çalışmada işinize yarar.

Altta da yine adım adım anlatılmış resimli anlatımda keçe penguen süs veya oyuncak olarak kullanacağınız çalışma aktarılmış. Ben bir boşluğumda yaptım ve gayet güzel bir penguen sarkaç süsüne sahip oldum. Siz oyuncak amaçlı veya sticker yada farklı amaçlarda da yapıp kullanabilirsiniz.

Keçeyle oyuncak penguen yapalım

Keçeden oyuncak yaparken öncelikle tüm ayrıntıları iyi belirlemeniz ve atlamamanız gerekiyor. Keçe penguen süs yapımında da malzeme olarak siyah, beyaz, mavi renkte keçe malzemesi gerekiyor. Yine silikon tabancanız olması gerekmektedir. Yün veya pamuk içi için. İğne iplik de olduğunda işleme hazırsınız demektir.

kece-penguen-oyuncak-yapmak
kece-penguen-oyuncak-yapmak

Keçe pengueni yapmaya başlamadan önce ilk olarak çalışmayı süs mü? oyuncak mı? veya ne amaçla yaptığınızı belirlemeniz gerekiyor. Ben sarkaç süs yaptığım için içini doldurma işlemi yapmadım. Sadece ön yüzünü oluşturduğum penguen çalışmasına ip bağlayarak çocuk odasına astım.

Siz oyuncak olarak yapmayı düşündüğünüzde ise önce gövde kısmını hazırlayıp içini pamukla veya yünle dolgu yapıp diktikten sonra tek tek diğer parçaları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sonunda ise tüm parçaları birleştirme yani dikiş işlemine geçmeniz gerekiyor. Bu şekilde oyuncak penguen çalışmasını tamamlamış olacaksınız. Takıldığınız bir yer olursa resimli anlatıma bakın veya bana yorum bırakın. İyi günler hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*