KEÇE ÜZERİNDE DİKİŞ ÖĞRENME


Yeni dikiş öğrenenler

Keçe malzemesi her zaman işe yarar. Çünkü her türlü süs veya örgülerinizde kullanabileceğiniz muhteşem bir araçtır diyebiliriz. Keçe üzerinde dikiş işlemini kavrayabilir ve dikiş bilginizi geliştirebilirsiniz.

Bu paylaştığım çalışma da işte tam da burada araya giriyor. Örgü işine yeni başlayan birisi öncelikle iğne ile dikmeyi ve dikiş işlerini öğrenmesi gerekir. Farklı dikiş şekillerinin de gösterildiği bu uygulamayı mutlaka incelemelisiniz.

Örgüye yeni başlayan hanımların özellikle incelemesi gereken ve kolayca öğrenebilecekleri bir resimli anlatım öğretici bilgidir diyebiliriz. Keçe üzerinde zigzag örgü yapabilir veya dikiş işlemleri deneyebilirsiniz.

Hatta keçe parçalarını dikiş işlerinizde kullanabilirsiniz. Keçeden cüzdan dikebilirsiniz. Keçe kapı süsü dikebilirsiniz. Dikiş işlerinizi geliştirdikten sonra keçeyle harika işler yapacağınızın da altını çizmek isterim arkadaşlar.

İnanın bana keçe ile hemen her türlü şekil veya süsleme çalışması yapılıyor. Bir ara TRT1 kanalında bir program vardı orada keçeyle yapılanları anlatıyorlardı. Belki bilenler hatırlayacaktır.
Side stitching technique for felt art. Good to kno..

Dikiş çalışmalarınızı mutlaka keçe malzemesi ile yapmalısınız. Bu sayede yanlış bişey yaptığınızda bol bulunan keçe malzemesi üzerinde tekrar tekrar denemeler yapabilirsiniz. Değişik dikiş şekillerinin ele alındığı bu güzel konudan şimdilik bu kadar. Bir başka güzel çalışmada görüşmek dileğiyle hanımlar.

source: http://amigasdofeltro.blogspot.com.tr/2013/07/mega-artesanal-2013_18.html

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*