KEÇE ÜZERİNDE DİKİŞ ÖĞRENME

Yeni dikiş öğrenenler

Keçe malzemesi her zaman işe yarar. Çünkü her türlü süs veya örgülerinizde kullanabileceğiniz muhteşem bir araçtır diyebiliriz. Keçe üzerinde dikiş işlemini kavrayabilir ve dikiş bilginizi geliştirebilirsiniz.

Bu paylaştığım çalışma da işte tam da burada araya giriyor. Örgü işine yeni başlayan birisi öncelikle iğne ile dikmeyi ve dikiş işlerini öğrenmesi gerekir. Farklı dikiş şekillerinin de gösterildiği bu uygulamayı mutlaka incelemelisiniz.

Örgüye yeni başlayan hanımların özellikle incelemesi gereken ve kolayca öğrenebilecekleri bir resimli anlatım öğretici bilgidir diyebiliriz. Keçe üzerinde zigzag örgü yapabilir veya dikiş işlemleri deneyebilirsiniz.

Hatta keçe parçalarını dikiş işlerinizde kullanabilirsiniz. Keçeden cüzdan dikebilirsiniz. Keçe kapı süsü dikebilirsiniz. Dikiş işlerinizi geliştirdikten sonra keçeyle harika işler yapacağınızın da altını çizmek isterim arkadaşlar.

İnanın bana keçe ile hemen her türlü şekil veya süsleme çalışması yapılıyor. Bir ara TRT1 kanalında bir program vardı orada keçeyle yapılanları anlatıyorlardı. Belki bilenler hatırlayacaktır.
Side stitching technique for felt art. Good to kno..

Dikiş çalışmalarınızı mutlaka keçe malzemesi ile yapmalısınız. Bu sayede yanlış bişey yaptığınızda bol bulunan keçe malzemesi üzerinde tekrar tekrar denemeler yapabilirsiniz. Değişik dikiş şekillerinin ele alındığı bu güzel konudan şimdilik bu kadar. Bir başka güzel çalışmada görüşmek dileğiyle hanımlar.

source: https://amigasdofeltro.blogspot.com.tr/2013/07/mega-artesanal-2013_18.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KEÇE ÜZERİNDE DİKİŞ ÖĞRENME için yorumda bulun

    KEÇE ÜZERİNDE DİKİŞ ÖĞRENME için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KEÇE ÜZERİNDE DİKİŞ ÖĞRENME için ilk yorumu yapabilirsin.