Keçeden Çiçek Motifi


Keçeden çiçek motifi yapmak için paylaştığımız bu güzel içeriği zenginleştirdik. Altta yeni örnekler ekledik. Hem güzel anlatımlar yer alıyor. Hem de değişik videolu anlatımlarla keçeden çiçek yapmayı daha kolay öğreneceksiniz.

Harika çiçek motifleri yapmak için yine keçe kullanacağız. Kullanacağımız keçelere değişik şekiller verebilir ve farklı çiçeklere benzetebiliriz. Oluşturacağımız bu çiçek motiflerini perdelerimizde, kıyafetlerimizde ve çantalarımızda kullanabiliriz.

Evde keçeden çiçek motifi yapılışını öğrenmek istiyorsanız? bu yazımda paylaşacağım örnek resim ve anlatımlı videoyu takip edebilirsiniz. Sitemizde diğer keçeden çiçek yapımı ile ilgili çalışmaları keçe kategorisinde bulabilirsiniz. Birbirinden güzel keçe çalışmalarını keçe kategorisinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çiçek motiflerini aklınıza gelen her yerde rahatlıkla ve keyifle kullanabilirsiniz.

Çiçek Motifi İçin Malzemeler ;

– keçe kumaşı.
– makas.
– mandal.
– silikon yapıştırıcı.
– iğne ve iplik.

Çiçek Motifinin Yapılışı ;

Yapacağımız çiçeğin en dış tarafında 15 büyük, ortasında 13 orta boy, iç kısmında ise 9 adet küçük taç yaprak bulunacak. Kısacası dıştan içe gittikçe yaprakların boyutları küçülmeli…

Kıvrım vermek için öncelikle kestiğiniz taç yaprakların en alt kısımlarına birer damla olacak şekilde silikon damlatıp yapıştırmanız yeterli olacaktır. Daha sonra sağa ve sola doğru kıvırmanız yeterli… Sabitlemek içinde malzemelerimizden mandallara ihtiyacımız olacak…

Çiçek motifi yapacağınız zaman istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Böylece renk zengini harika bir motif oluşturmuş olursunuz. Yıldız çiçekleri gösterişli görünümleri olduğu gibi yapılışları o kadar da zor değil… Malzemeler olan keçe kumaşı, makas, mandal ve silikon yapıştırıcı ile iğne ve iplik yapmanız için yetecektir.

Yaptığınız çiçekleri mandal ile resimdeki gibi tutturmanız yeterlidir.

Anlatımlı keçe çiçek motifi yapımı ;

https://www.youtube.com/watch?v=B2arCKPtS28

Yaptığınız çiçekleri birisine hediye etmek isterseniz, hemen arkasına minik bir cep dikebilir ve içerisine tebrik, kutlama veya sevgi sözleri içeren notlar yazabilirsiniz.

machen Filz Blumen – make felt flowers – faire des fleurs en feutre

2 Comments on Keçeden Çiçek Motifi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*