KEÇEDEN ÇOCUKLAR İÇİN HAYVANLI KALEMLİK

Keçeden çocuklar için paylaştığım bu güzel çalışma da keçeden kalemlik yapımı detaylıca anlatılmış. Evde keçe malzemelerinden kolayca yapabileceğiniz bu güzel çalışmayı çocuklarınızı sevindirmek için kullanmalısınız. Keçeden yapılan çalışmaları ben çok seviyorum. Altta yer alan çalışma da kalıbı çıkarttıktan sonra sıralayacağım malzemeleri temin ederek bu güzel çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Renkli keçeler.
  • İğne iplik.
  • Renkli düğmeler.
  • Silikon yapıştırıcı.
  • Renkli iplik.
  • Renkli fermuar.

Keçeden kalıp için altta yer alan kedi motifi, canavar motifi yada değişik kendinize göre hayvan kalıpları çıkartıp bu güzel çalışmaya başlayabilirsiniz. Anlatımlı keçe çalışmalarından yararlanarak sizde hayvanlı keçe kalemlik yapabilir ve isterseniz satış amaçlı yaptığınız bu güzel çalışmadan iyi paralar kazanabilirsiniz.

keceden-cocuklar-icin-hayvanli-kalemlik

keceden-cocuklar-icin-hayvanli-kalemlik

Keçeden kalemlik yapımının tarifi ;

Öncelikle keçeyi kare veya dikdörtgen şekilde kesmeniz gerekiyor. Ardından üzerine gözleri için düğme kullanabilir veya iğne iplik ile bir topluluk dikişi yapabilir ve gözü oluşturabilirsiniz. Çalışmanın süsleme aşamasında kendinizden de bir şeyler katabilirsiniz. Keçeyi yüz şekline dönüştürdükten sonra üzerine ağız kısmına veya üstüne fermuar kullanabilirsiniz.

Keçeden yüz şekli yaptığınızda kulak kısımları veya burun, ağız bölümünü daha değişik şekilde ipliklerle renkli olarak da dikebilirsiniz. Hayvan yüz şekli yerine daha değişik motifler veya şekiller de ortaya çıkarabilirsiniz. Keçeden hayvanlı kalemlik yaparak okula giden çocuklarınızı sevindireceğinizi düşünüyorum. Yapımı zor değil. Kolayca yapabilirsiniz. Evde keçeden kalemlik yapmak için benzer çalışmaları da sitemizde daha önce paylaşmıştık. Hemen altta örnekleri karşınıza çıkacak. İnceleyerek yapımını öğrenip yapmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KEÇEDEN ÇOCUKLAR İÇİN HAYVANLI KALEMLİK için yorumda bulun

    KEÇEDEN ÇOCUKLAR İÇİN HAYVANLI KALEMLİK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KEÇEDEN ÇOCUKLAR İÇİN HAYVANLI KALEMLİK için ilk yorumu yapabilirsin.