KEÇEDEN HAZIR ÇANTA NASIL YAPILIR

El yapımı keçeden çanta modeli sizde kısa sürede öğrenip yapabilirsiniz. Keçeyle hazır çanta yapmak için ilk olarak size gereken bir şablon. Keçe çanta modelinin parçalarının şablonunu altta resimli anlatımdan çıktı alarak veya kopya çekerek, beyaz bir kağıda çizebilirsiniz. Daha sonra keçe malzemesini istediğiniz renk seçebilirsiniz. Ben kahverengi veya koyu kırmızı renk tercih ettim. Keçeden çanta yapılışıyla alakalı şablonu ortaya çıkarttıktan sonra diğer malzemelere bakalım ;

  • Keçe malzemesi.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Keçe renginde ip.
  • Kemer.
  • Süslemek için malzeme.

Keçenin şablonlarını ortaya çıkarttıktan sonra iğne iplik ile birleşimini yapmanız gerekiyor. Daha sonra birleştirdiğiniz çanta keçe çalışmasında aksesuar yani ekleme yapacağınız kemer, süs veya diğer yerlere geçmelisiniz. Keçeden çanta yaparak kullanabilir ve herkesi şaşırtabilirsiniz. Biz hanımların en çok sevdiği aksesuarların başında çantalar gelir. Keçe çanta yapımıyla ilgili paylaştığımız diğer çalışmalar da ilginizi çekebilir. Onları da inceleyebilir ve nasıl yapıldıklarını öğrenerek sizde çok güzel keçeden hazır çantalar yapabilirsiniz.

keceden-hazir-canta-nasil-yapilir

keceden-hazir-canta-nasil-yapilir

Keçeyle çanta yapımında dikkat etmeniz gereken adımları söylememiz gerekirse öncelikle birleşim bölümlerini dıştan dikiş yaparak daha güzel görünümlere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Keçe çanta yaparken kayış yani kemer kısmını da kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Değişik keçe çanta çalışmalarını yine buldukça önce ben yapacağım. Yapıp mantığını öğrenince sizlere de paylaşmaya devam edeceğim. Şimdi sizleri keçe çanta örneklerine ulaşacağınız sitemizin diğer paylaşımları ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KEÇEDEN HAZIR ÇANTA NASIL YAPILIR için yorumda bulun

    KEÇEDEN HAZIR ÇANTA NASIL YAPILIR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KEÇEDEN HAZIR ÇANTA NASIL YAPILIR için ilk yorumu yapabilirsin.