Keçeden Kitap Ayıracı Yapılışı Resimli Anlatım


Keçe kullanarak kitaplar için süs veya ayraçlar yapılabildiğini yakın zamanda bende yeni öğrenmiştim. Ancak işin içine girdiğimde gerçekten güzel şeylerin yapılabildiğini öğrendim. Bu yazımda da güzel bir çalışma ile sizlere okuduğunuz kitaplarda kaldığınız yerleri işaretleyeceğiniz ayraç yapımını aktaracağım.

Bu çalışma için gereken malzemeler ise ;

  • renkli keçeler.
  • makas.
  • iğne iplik.
  • silikon yapıştırıcı.

Malzemeleri temin eder etmez işe koyulabilirsiniz. Malzemeler arasına katmadım ama bir A4 kağıda nasıl bir şekil veya motif yapacaksanız onu çizip çıkartarak keçeden taslağı hazırlayabilirsiniz. Alttaki örnekte havuç çizilmiş ve kullanılmış. Siz isterseniz elma veya değişik şekiller çizip yapabilirsiniz.

Keçe kullanarak havuç şeklinde şirin bir kitap ayıracı yapmak ister misiniz? Evet keçe kullanarak artık kolay ve pratik bir şekilde okuduğunuz kitaplar için şirin ayraçlar yapabileceksiniz. Keçeden yapılan kitap ayraç çalışmalarını sitemizde fazlaca bulabilirsiniz.

Keçeden kitap ayracı yaptıktan sonra sevdiğiniz kişilere de hediye edebilirsiniz. Yine anlatımlı keçe kitap ayraç çalışmalarını fazlaca hemen bu yazımın altından da ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel keçe kitap ayraç çalışmaları ile keyifli zamanlar da geçirebilirsiniz. Yaparken mutlu olacağınızı söyleyebilirim. Kolay gelsin.

keceden-kitap-ayiraci-yapilisi

Keçeden havuç şeklinde ayraç yapmak için kalıp hazırlarken resimli anlatımdan istifade etmeyi unutmayın. Yapımı hem eğlenceli hem de kolay olan çalışmayı adım adım yapabilirsiniz. İlk olarak kalıp çıktısı aldıktan sonra keçe üstünde havuç şeklini veya ne yapmak isterseniz ilgili şekli çıktı alıp keseceksiniz.

keceden-kitap-ayiraci-yapilisi2

Kenarlardan dikiş yapıp iki kat yaptığınız ayracı daha da güzel hale getirebilirsiniz. İki renk kullanın ve yeşil ile turuncu renkte yapacağınız havuç kitap ayraç çalışmasını görenler de bu sayede sevecektir. Bunlardan yapıp satarak para da kazanabilirsiniz. İşin eğlencesine de yapıp kullanabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*