Keçeden Mutfak Süsü Yapımı

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi-e1440510891651

Keçeden mutfak süsü yapımıyla alakalı hazırladığımız bu içerikte daha önceden yapılmış güzel keçe süs örneklerine de yer verdik. Hatta birkaç öğretici video ile de süslediğimiz bu içeriğimizi beğeneceğinizi düşünüyoruz. Keçeden yapılmış süsler alıntı olup, sahiplerinin emeklerine sağlık diyoruz. Daha önce de keçeden mutfak süsü nasıl yapılır diyen ev hanımlarına güzel örnekler paylaştığımızı da hatırlatmak isterim.

Keçe kullanarak küçük ve güzel süs eşyası yapacağız. Bunları daha çok mutfakta kullanabiliriz. Böylece mutfağımızı daha da güzelleştirmiş oluruz. Keçeden mutfak süsü yapımı çalışmasını magnet çalışmasına da dönüştürebilirsiniz. Yaptığınız mutfak süsünün hemen arkasına mıknatıs yerleştirerek, buzdolabınıza asabilirsiniz.

Evde keçeden yapılan diğer süs çalışmalarını sitemizde yer alan keçe kategorisinden ulaşabilirsiniz. Birçok keçe çalışmasını sitemizde paylaştım. Yine bu yazımın sonunda diğer keçe çalışmaları da bağlantı şeklinde önünüze çıkacak. Dilerseniz o bağlantılara tıklayarak keçeden yapılan çalışmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Keçeden süs yapımı ile ilgili sizlerde evinizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız? mutlaka bize gönderin ve yayınlayalım. Yine evden para kazanmak isteyen hanımlar içinde bu yazımdaki çalışma bir nevi ek kazanç olabilir. Evde keçeden süs yapabilir ve bunları satabilirler. Evde keçeden mutfak magnet yapımının resimli anlatımı ve malzemeler ise şöyle ;

Malzemeler :

– bir dikiş iğnesi.
– bazı pimleri.
– kahverengi, beyaz, koyu yeşil ve kırmızı keçe ve dikiş ipliği.
– şerit dar bir siyah olabilir.
– dikiş veya kumaş makası.

Yapılışı :

İlk önce desen şekiller kesip, bir adet yarım ay şekli, bir adette kırmızı meyvenin şekli… İki tane yeşil yaprak şekli, iki kahverengi daire şekiller kesmekle başlayabilirsiniz. Daha sonra en az 12 cm. ebatlarında şerit kesin.

Dairenin içine süsü asabilmek için askı ipi dikmelisiniz. Daha sonra da diğer kahverengi parçayla birleştirip dikebilirsiniz.

Daha sonra beyaz parçayı kahverengi parçaya dikiniz.

Üst kısmına ise yaprakları dikiniz.

Küçük kırmızı parçayı ise yaprakların tam ortasına dikiniz.

Yaptığınız süsün önden ve arkadan görünüşü…

Yaptığınız süsün son hali bu şekilde olmalı… Güle güle kullanın.

Benzer bir çalışmanın videosu dilerseniz izleyin…

https://www.youtube.com/watch?v=5NGNL8TkMLM

felt ornaments – ornements en feutre – fühlte Schmuck

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*