Keçeden Parmak Kukla Yapılışı Resimli Anlatım


Keçeden Parmak Kukla Yapılışı Resimli Anlatım

Keçeden parmak kukla yapımı ile ilgili hazırladığımız bu yazımızda sizlere yine keçe kullanarak sevimli parmak kuklaların yapılışları ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Daha önceki yazılarımızda sizlere parmak kukla yapılışı ile ilgili paylaşım yapmıştık. Keçeden küçük parçalar keserek, resimli anlatımda gösterilen şekilde veya kendinize göre boyut hayal edip, o orantıda keçeden parçaları bir yapıştırıcı yardımı ile birleştirmelisiniz. Çocuklarınızı eğlendireceğiniz renkli parmak kuklalar yapabilirsiniz.

Keçeden kukla nasıl yapılır? sorusuna cevap bulacağınız bu yazımızda sizlere kolay kukla yapılışı ile ilgili resimli anlatım paylaştık. Resimli anlatımdan yararlanarak çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiniz keçeden parmak kukla yapılışı sayesinde güzel zaman geçirebileceksiniz. Keçeden parmak kukla yapmak hem eğlenceli hem de çocuklarınızı sevindirecek bir çalışma olacak… Keçeden yapılanlar bakımından sitemizde sizlere her gün farklı çalışmalar paylaşmaya da devam ediyoruz. Sitemizde keçeden yapılan çalışmalarla ilgili arama kutusuna keçeden kelimesi yazarak, karşınıza birçok keçeden yapılmış çalışmalar çıkacaktır. Aralarından istediğinizi inceleyebilir ve sizlerde keçeden harika şeyler yapabilirsiniz. Keçeden parmak kukla yapılışı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

keceden-parmak-kukla-yapilisi

keceden-parmak-kukla-yapilisi2

keceden-parmak-kukla-yapilisi3

keceden-parmak-kukla-yapilisi4

Keçeleri bu şekilde kesip, kendinize göre de şekiller verebilirsiniz. Resimli anlatımdaki gibi yapmak isterseniz, hemen hemen aynı boyutlara göre kesip yapıştırmaya başlayın.

keceden-parmak-kukla-yapilisi5

Yapacağınız keçeden parmak kuklanızın gözlerini ise boncuktan veya siyah düğmelerden yapabilirsiniz. Farklı modeller veya renkler kullanmak size kalmış… Eğlenceli kuklalar yaparak, çocuklarınız ile birlikte eğlenebilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları bizlere İLETİŞİM bölümünden gönderin, sitemizde yayınlayalım!

marionette da dito feltro – felt finger puppets – marionnettes à doigt de feutre – Filz Fingerpuppen – følte fingerdukker – fantoches de dedo feltro

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*