Keçeden Toka Yapılışı


Keçeden toka yapılışıyla alakalı paylaştığımız bu güzel yazımızda birbirinden değişik kalıplar, keçe toka yapımıyla alakalı değişik fikirlere de ulaşacaksınız. Yine altta anlatımlı resimler haricinde videolu keçe toka yapımıyla ilgili güzel bir çalışmaya da yer verdim. Öğretici keçe toka modeli sayesinde sizde kendinize veya çocuklarınıza bu güzel çalışmalardan yapabilirsiniz.

Keçe kullanarak harika ve hoş tokalar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere resimli anlatımı dikkatle takip etmenizi ve kendinize pratik bir şekilde keçeden toka yapabileceğinizi anlatıyoruz. Keçe ile birçok çalışma yapılabildiğini sizlere önceki yazılarımda sıkça paylaşmaya çalıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=J0ct_7DQkC0

Bu yazımda da yine sizlere evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz keçeden toka yapılışı ile ilgili resimli anlatım paylaşacağım. Bu çalışmayı hem seveceksiniz. Hem de çocuklarınıza yada kendinize yapmak isteyeceksiniz.

Keçeden toka yapımı ile ilgili sanırım başka paylaşımlarda yapmıştım. O paylaşımlarıma sitemizde yer alan keçe kategorisinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yine farklı keçe çalışmalarını da aynı kategoride bulabileceksiniz. Her gün zaten sizlere keçe veya kumaş türü çalışmaları paylaşmaya da devam ediyorum.

Paylaştığım çalışmalar genelde ya anlatımlı videoya sahip oluyor. Yada resimli anlatımlardan oluşuyor. Sizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız? bize sitemizin altında yer alan gönder yayınlayalım kısmından gönderebilirsiniz.

Malzemeler :

– Mor iplik ve tohum için boncuk.
– Yeşil keçe, yapraklar için.
– Lastik bir ip, tokanın lastiği.
– Makas, iğne ve iki dikiş iğnesi, bunlardan biri küçük birisi büyük olmalı.

Bu örneği isterseniz yazıcınızdan çıkartıp yapabilirsiniz. Yazıcınız yoksa da beyaz bir kağıdı ekranınıza yaslayın ve bir kalem ile örneği kağıda çizebilirsiniz.

İki renkte farklı çiçek kesin.

Kestiğiniz çiçekleri üst üste koyarak, şeklini belirleyin.

Yapacağınız tokanın şimdiki haliyle arkadan görünüşü.

Kalın bir iplik ile ortadan yıldız şekli vererek dikebilirsiniz.

Yapraklar ve çiçekleri düzgün bir şekilde diktikten sonra çiçeğin tohumları için kullanacağınız boncukları da dikin.

Tokanın arka kısmına toka lastiğini dikin.

Küçük yuvarlak kumaş yardımı ile çirkin görüntüyü saklayın.

Artık bu güzel tokanız hazır. İster kendiniz kullanın. İsterseniz kızınıza veya sevdiğiniz birisine hediye edebilirsiniz.

Dichtung Schnalle – joint boucle – seal buckle

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*