KEÇEYLE BALIK PULU YASTIK SÜSÜ YAPMAK

Keçeyle balık pulu şeklinde yastıklara süs yapmak ister misiniz? sesinizi duyar gibiyim. Evet bu gün ki paylaşım çok güzel. Anlatımdan istifade ederek evinizde klasik görünümlü yastıkları güzelleştirebilir ve evinizi şahane bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Evde keçeden süs yapımıyla alakalı paylaştığım çalışmalara nazaran bu güzel çalışmayı ben evimde uyguladım. Gerçekten yapımı kolay ve kısa sürede sizinde yapacağınızı umuyorum. Öncelikle bu enfes keçe yastık süsleme çalışmasında kullanacağımız malzemeleri inceleyelim ;

  • Renkli keçeler.
  • Makas.
  • Renkli ip.
  • İğne.
  • Konserve kutusu.

Temin işlemi sonrası yapmanız gereken yastık süsü için yuvarlak keçe kalıplarını çıkartmak. Renkli keçeleri birkaç renk benzer açık veya kapalı tonlarda kullanabilirsiniz. Altta açıklamalarda mavinin tonlarında çalışma yapılmış. Bende kırmızı ve pembeye yakın tonlar tercih ettim. Gerçekten şık oldu.

keceyle-balik-pulu-yastik-susu-yapmak

keceyle-balik-pulu-yastik-susu-yapmak

Öncelikle konserve kutusunun dip kısmını keçeyi yuvarlak kalıp çıkartmak için kullanacağız. İlk etapta çıkarttığınız kalıpları çiçek yaprakları gibi yastığın üzerine yapıştırma veya dikme tekniğini kullanacaksınız. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı ben evde yaptım. Zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum. Anlatımdan yararlanabilir ve sizde klasik görüntüsü olan yastık yada benzeri eşyalarınızı bu şekilde süsleyebilirsiniz.

Evde yastık süsleme çalışmalarının en kolayı olan keçeyle yastık süsleme fikirlerini her zaman sevmişimdir. Sizde evde yastıklarınızı keçeyle süsleyebilir ve evinize gelen misafirleri şaşırtabilirsiniz. Yaparken dikkat etmeniz gereken keçe yuvarlak parçaları çapraz üst üste gelecek. İster özel yapıştırıcısı olan silikon ile tutturun. İsterseniz de aynı renkteki iplerle dikin.

Önerim iğne iplik çünkü, çocukların sağlığı için silikon veya benzeri yapıştırıcıları pek tavsiye etmiyorum. İğne iplik kullanırken de kullandığınız keçenin renginde açık veya kapalı tonlarda ipliklerle bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Benzer çalışmalarla görüşmek üzere… kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KEÇEYLE BALIK PULU YASTIK SÜSÜ YAPMAK için yorumda bulun

    KEÇEYLE BALIK PULU YASTIK SÜSÜ YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KEÇEYLE BALIK PULU YASTIK SÜSÜ YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.