KELEBEK MODELLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Havlu kenarı için kelebek modelli dantel yapımı

Havlu kenarları için yapılabilecek çok şık ve farklı dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok şık ve gösterişli havlu kenarlarında dikkatleri çekecek olan kelebek modelli havlu kenarı danteli yapımını göstermek istiyorum.

Havlu kenarı dantel modeli olarak bugün sizlere göstereceğim dantel modelinin uç kısımlarında renkli dantel ipleri yardımı ile kelebek görünümü oluşturulmuş. Burada dilerseniz bu örnekte olduğu gibi renkli dantel ipleri kullanarak modeli yapabilirsiniz. Dilerseniz de tek renk havlu renginizle uyumlu olan bir ip tercih edebilirsiniz.

Kelebek modelli havlu kenarı modeli yapımı için öncelikle beyaz dantel ipi yardımı ile havlu kenarında gelecek şekilde model yapılıyor. Buranın detaylı yapım aşaması video içerisinde açıklanmış. Burada sadece trabzanlar yapılarak güzel bir model oluşturulmuş.

Beyaz ip yardımı ile uzun bir şerit yapıldıktan sonra ise uç kısımlara kelebek görünümün oluşması için renkli ipler kullanılarak yine basit bir şekilde çevirme işlemi yapılıyor. Bunda sonra ise kelebek görüntüsü oluşmuş oluyor.

Havlu kenarı dantel modeli için bu şekilde kelebeklerde yapıldıktan sonra en sonunda beyaz kısmın alt tarafına renkli ip yardımı ile yine bir şerit yapılıyor. Burada da yine küçük kutular yapılarak modelin yapımı tamamlanmış oluyor.

Kelebek modelli havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCKyRRY0JQSCQqbfZjSdEsiA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KELEBEK MODELLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KELEBEK MODELLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KELEBEK MODELLİ HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.