KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Keloğlan yazma oyası modeli

Çok şık ve kolay bir yazma oyası modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar, yazma kenarına oya yapıp satanlar ve bu şekilde gelir elde edenler detaylı yapım aşamasını göstereceğim bu oya modeline göz atmalılar.

Keloğlan yazma oyası modeli yapımı basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Tığ ile oya yapmayı bilen herkes kolaylıkla videodaki anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamdan modelin yapımını öğrenebilirler.

Yazma içerisinde bulunan renklere göre farklı renkleri bir arada kullanarak yapabileceğiniz bu oya modeli yazma kenarında çok şık duracaktır. Dilediğiniz renkler ile bu modeli yaparken alt kısım için yeşil renkte oya ipi kullanmanız gerek.

KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ

KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ

Keloğlan oya modeli yapılırken öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil ip ile modelin kurulacağı direkler yapılmış. Burada model arasında ara verilmemiş. Her bir direğe model yapılmış.

Burada oya modeli yapılırken Altınbaşak markalı oya ipi kullanılmış. İp olarak burada iki renk tercih edilmiş. Siz yazma içerisinde bulunan renklere göre daha çok renkte seçebilirsiniz. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu her zaman kullandığınız bir oya tığını kullanabilirsiniz.

Modelin detaylı yapım aşaması video içerisinde verildiği için yeni öğrenenler dahi videoyu takip ederlerse sorun yaşamadan kısa sürede yazma kenarına harika bir oya modeli yapabilirler.

Keloğlan yazma oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=YmqAHhJje-8

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KELOĞLAN YAZMA OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.