Kibrit Kutusundan Süs Yapımı Resimli Anlatım


Minyatür sanatında en çok kullanılan şeylerden birisi de boş kibrit kutularıdır. Üzerini desenli kaplıkla kaplayarak onlardan harika küçük süsler yapılabilmektedir. İşte bu yazımızda sizlere bunlara örnek olacak ve yine adım adım nasıl bir minyatür süs yapacağınızı öğretecek çalışmalar yer alıyor.

Anlatımlı karton minyatür çalışmalarını inceleyerek sizde nasıl yapıldığını öğrenebilir ve sizde bu güzel minyatür sanatını öğrenerek harika şeyler yapabilirsiniz. Benim fazla bilmediğim bir alan olsa da yeğenlerimin hoşuna gittiğini söyleyebilirim.

Kibrit kutusundan süs nasıl yapılır

Kibrit kutularını kullanarak harika süsler yapabilirsiniz. Evinizin çeşitli yerlerine süs olarak kullanabilir ve gerçekten güzel çalışmalara imza atabilirsiniz. Boş kibrit kutularını kullanarak keyifli süsler yapmak için resimli anlatımlardan yararlanın.

Bu iş için yaparken malzemeler şöyle ;

  • kibrit kutusu.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • bant.
  • desenli kaplık.

Kibrit kutusundan minyatür yapmak veya kibrit kutularından süs yapmak gibi çılgınca çalışmaları daha önce de sitemizde yer vermiştim. Gerçekten bu tür güzel çalışmalar hoşuma gidiyor. Gördüğümde bende yapabilirim diyorum. Sizde böyle düşünüyorsanız altta yer alan çalışmalardan mutlaka yararlanmalısınız.

Kibrit kutusu minyatür süs

kibrit-kutusundan-sus-yapimi

Üstteki çalışmayı beğendiyseniz bir de alttaki galeride yer alan örnek çalışmalara göz atın. Benim sevdiğim süs çalışması olarak duvara minyatür tablo olarak kibrit kutularından yapılan çalışmayı bakalım sizde sevecek misiniz?

Sizde öğrenerek harika süsleme çalışmaları veya çocukların odasına minyatür süsler yapabilirsiniz. Kibrit kutusu hem küçük hem de her türlü şekle dönüştürülebileceği için çok işinize yarayacağını belirtmek isterim. Resimli örnekler netten alıntı olup, yapılışı hakkında detaylı bilgileri bularak sizlere yine paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz, kalp vermeyi unutmayın.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*