KIŞLIK TUNUS İŞİ PATİK MODELİ

Kışlık giyilecek Tunus işi patik örneği

Soğuk kış aylarında ayağınızı sıcacık tutacak güzel bir örgü işiyle birlikteyiz hanımlar. Tunus işi patikleri seviyorsanız? beğendiğiniz modeller varsa bize yazabilir ve onlarında yapımını bulabiliriz. Bu gün sizlere müthiş bir patik örneğinin yapılışını aktarmak istedik.

Kışlık Tunus işi patik modelleri yaparak sizde soğuk günleri atlatabilirsiniz. Sitemizde daha önce de Tunus işi patik çalışmalarıyla ilgili güzel paylaşımlar yapmıştık hatırlarsanız.

Bu modeli de sevecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Tunus işi örgülerle biliyorsunuz bere modeli, atkı yapımı, süveter örgüsü ve sıcak tutan kışlık kalın örgüler yapılıyor. Sitemizde de Tunus işi örgü örneklerinin anlatımlarına ulaşmanız mümkün.

Tunus işi patik yapımına öncelikle 20 zincir çekerek başlayacaksınız. Hemen altta anlatımlı video da var. Ama ben yine de anladığım kadarıyla tarif etmek istiyorum. Gerisini videolu anlatımdan sürdürebilirsiniz.

Zincir çektikten sonra içinden ilmek çıkartmanız gerekiyor. Tunus işi patik yapılışında 7. sıradan itibaren dilediğiniz gibi motif yapmaya başlayabilirsiniz. Dik ilmek içine batıp, sonrasında da örecek olduğunuz renk neyse onunla tığ işi örmeye devam edeceksiniz.

Tunus İşi Patik Yapılışı

Tunus işi patiğin yapılışına devam ediyoruz. Motif işleyeceğiniz zaman renk ve ilk kullandığınız ana rengi örerek devam edeceksiniz. Desenli de örebilirsiniz. Patik örme işinde parmak kısımlarına geldiğinizde ise örgüde sol tarafında dik ilmeklerin içinden ilmek çıkararak 2 ilmeği birlikte örüp kesmeniz gerekiyor.

Bu şekilde geri gelirken de yine aynı şekilde bu işlemi yapmanız gerekiyor. Şişte 7 ilmek kalana kadar da eksiltme işlemi yapmanız gerekiyor. Şişte 7 ilmek kalıp, kenarlardan ilmek alarak ilmek sayısı 20’ye çıkarmanız gerekiyor.

Patik tabanında ise ön kısım için 9 ilmek çıkacaksınız. Sonra da uzun kısımlardan ekleme yapabilmek adına ilmek almanız gerekiyor. Bu sayede taban kısmı örülmüş oluyor. Topuğu dikeceğiniz zaman süs yapıp Tunus işi modeli de tamamlamış oluyorsunuz. Güle güle ve güzel günlerde giyin hanımlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KIŞLIK TUNUS İŞİ PATİK MODELİ için yorumda bulun

    KIŞLIK TUNUS İŞİ PATİK MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KIŞLIK TUNUS İŞİ PATİK MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.