KIZ VE ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN ROBA ÇALIŞMASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

ROBA ÇALIŞMASI
Kız-Ve-Erkek-Cocuklar-Icın-Roba-Calısması

Kız ve erkek çocuklar için yapılacak örgü işlerinde kullanılacak roba çalışması

Şiş ile örgü örmeyi yeni öğrenenlerin en çok zorlandığı el işlerinden birisi robadan yaka çalışması yapımıdır. Robadan çalışma yapılırken erkek çocuklar için ve kız çocuklar için genellikle farklı modeller tercih edilmekte. Bugün sizlere göstereceğim roba çalışması hem erkek hem de kız çocukları için yapılabilecek bir çalışma.

Bugün sizlere kız ve erkek çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir kazak modeli göstermek istiyorum. Bu kazak şiş örgüsü ile yapılmış. Bu kazağın en önemli özelliği robadan başlanarak yapılmış olması. Hem kız çocuklarına hem de erkek çocuklarına yapılabilecek bir roba modeli bu.

Burada yapılan çalışma için yaklaşık 2 yumak ip kullanılmış. Burada Nako Lux Minnoş markasının 3664 numaralı renkten 2 yumak kullanılmış. Bu ip 3 veya 3,5 numara şiş ile örülebilir. Burada yapılan robadan kazak 1-1,5 yaş için uygun bir model. Daha büyük yapmak isterseniz şiş numarasını büyültebilirsiniz.

Kazak modeli yapılırken kız çocukları için biraz daha uzun bir model tercih edilmiş. Jile tarzında bir kazak yapılmış. Erkek çocuklar için ise daha kısa olan bir kazak yapılmış. Kazakların üzerine ise yapılan süslemeler ile oldukça şık bir görünüm elde edilmiş.

Kız ve erkek çocuklar için roba çalışması olarak kendinize bir model arıyorsanız eğer bu modelin yapımına göz atabilirsiniz. Çok şık ve gösterişli olan bu roba modelinin yapımı da oldukça basit. Zaten video içerisinde Işıl Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki anlatıma dikkat ederse sorun yaşamadan bu modeli yapabilir.

Robadan başlama kazak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*