Kola Şişesinden Penguen Süs Yapılışı – Resimli Anlatım


Kola Şişesinden Penguen Süs Yapılışı – Resimli Anlatım

Evinizde tükettiğiniz gazoz şişelerini atmak yerine onları çok güzel süslere dönüştürebilirsiniz. Bu tür çalışmaları paylaşmayı seviyorum. Çünkü hem eğlenceli çalışmalar, hem de evinizi güzelleştirecek cin fikirler sunuyor. Kola şişesinden penguen süs yapılışı ile ilgili paylaştığım resimli anlatımda 2 adet kola şişesinin alt kısımları lazım olacak şekilde kesmeniz gerekiyor. Daha sonra her iki alt kısmı birbirine geçirip yapıştırmanız çalışmanın ilk aşamasını tamamlamış oluyorsunuz.

Daha sonra bu yapıştırdığınız iki adet şişenin alt kısmından ortaya çıkan şekli penguene dönüştürmek için öncelikle beyaz bir sprey boya ile veya beyaza dönüştürecek bir malzeme ile resimde görüldüğü gibi yapmalısınız. Ardından penguenin kafasında şapka varmış gibi resimlerde görülen çalışmayı yapabilir ve renkli boyalar ile bu güzel çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Ardından yüz kısmını ortaya çıkartmak için siyah boya ile çalışma yapmanız gerekiyor. Hemen akabinde bir kumaş veya kurdele parçası ile sevimli pengueninize atkı yapmanız gerekiyor. Kurdele yerine yine boyayla da sanki penguende atkı varmış gibi bir resim çalışması da yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaparak turistik yerlerde turistlere kolaylıkla satabilir ve evinize ek kazanç sağlayabilirsiniz.

kola-sisesinden-penguen-sus-yapilisi

Resimlerde 10 adet kola şişesi kullanılmış. Sizde aynı çalışmadan sıkılmadan eğlenerek yapabilir ve evinizin bir köşesine kar için pamuklar sıralayabilir ve üzerine bu güzel penguen süsleri yerleştirebilirsiniz. Son olarak sitemizde yer alan çatalla ponpon yapımı çalışmasından yararlanarak pengueninizin kafasına bir de ponpon yapmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*